Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zapomniała wpłacić, a została posądzona o przywłaszczenie

- Proszę zająć się sprawą przywłaszczenia pieniędzy przez panią sołtys. Gmina próbuje zamieść temat pod dywan - napisał w mailu do redakcji mieszkaniec Wereszczyna. - Nie traktujemy tego jako celowe działanie. Pani sołtys wszystko nam wyjaśniła i została upomniana – tłumaczy wójt Tomasz Antoniuk.
Zapomniała wpłacić, a została posądzona o przywłaszczenie

Przed około dwoma tygodniami część mieszkańców Wereszczyna otrzymała wystawione przez urząd gminy wezwania do uregulowania zaległej opłaty za odbiór śmieci. W przypadku niedokonania wpłat sprawa miała zostać skierowana do komornika. Ludzie się oburzyli, bo jak się okazało, opłaty dokonywali na bieżąco u swojej sołtyski.

- Wszyscy, którzy otrzymali wezwania, mieli pokwitowanie dokonanej wpłaty wystawione przez panią sołtys. Po interwencji mieszkańców w urzędzie gminy okazało się, że to pani sołtys nie wpłaciła pieniędzy na konto bankowe samorządu. Po interwencji wójta, pieniądze oddała, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami pan wójt powinien złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Tak się jednak nie stało – pisze autor maila.

Zapytaliśmy wójta Tomasza Antoniuka o wyjaśnienia. Potwierdził, że taki incydent zaistniał. Wezwał sołtyskę na dywanik, ale po wysłuchaniu stanowiska nie dopatrzył się celowego działania z jej strony, polegającego na przywłaszczeniu pieniędzy.

- Pani sołtys przyznała, że zapomniała wpłacić pieniądze na konto gminy, ale niezwłocznie uregulowała należności. My zaś wycofaliśmy roszczenia wobec mieszkańców. Nie traktujemy tego jako celowe działanie, a raczej zaniedbanie obowiązków wynikające z braku administracyjnego doświadczenia. Otrzymała upomnienie i nie widzę powodów, aby kierować sprawę do prokuratury. Takie rzeczy w przeszłości się zdarzały, choć nie powinny, ale były to sprawy na mniejszą skalę. W tym wypadku chodziło o zaległości z dwóch lub trzech miesięcy - przekonuje wójt Antoniuk.

O komentarz zapytaliśmy również samą zainteresowaną.

- Jakie przywłaszczenie? Takiej kwoty? - nie kryła oburzenia sołtys Elżbieta Klepacka. - To było nieterminowe rozliczenie z dwóch miesięcy. Wynikało z tego, że trochę chorowałam, potem zapomniałam o obowiązku dokonania wpłaty. Przez wójta zostałam upomniana, a ludzi przeprosiłam. Zdaję sobie sprawę, że ktoś może być rozgoryczony tą sytuacją, ale nie rozumiem, kto i dlaczego zarzuca mi przywłaszczenie. Nic takiego nie miało miejsca – zapewnia sołtyska.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama