Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wicepremier oblał test z geografii

Poruszenie i rozbawienie wywołały u mieszkańców naszego regionu słowa wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który w wywiadzie dla RMF FM powiedział, że dość dobrze zdążył poznać swój okręg wyborczy, bo odwiedził Poleski Park Narodowy. Tymczasem był w Okunince. Starosta włodawski Andrzej Romańczuk zaprosił wicepremiera na wycieczkę, by podszkolić go nieco z geografii.
Wicepremier oblał test z geografii

Gościem jednego z ubiegłotygodniowych programów Roberta Mazurka był wicepremier i minister aktywów państwowych. Redaktor zapytał Sasina, który w wyborach samorządowych w 2018 roku został posłem okręgu chełmskiego (choć z tym regionem tak naprawdę niewiele ma wspólnego, ponieważ mieszka w Warszawie), czy już poznał swój okręg wyborczy.

Poseł PiS odpowiedział, że "dosyć dobrze" i nawet już miał okazję odwiedzić Poleski Park Narodowy.

- Byłem w okolicach Włodawy – odpowiedział z przekonaniem wicepremier PiS. - Nad Jeziorem Białym – dodał dopytywany o szczegóły.

A gdy redaktor zwrócił mu uwagę, że Jezioro Białe nie leży w Poleskim Parku Narodowym, Sasin, próbując wybrnąć z tej niekomfortowej sytuacji, odparł:

- Może nie w Parku, ale na Polesiu.

Nie uszło to uwadze starosty włodawskiego. Na portalu społecznościowym zaprosił wicepremiera na wycieczkę po Poleskim Parku Narodowym i nie tylko.

- Wicepremier oblał test z geografii Polesia, myląc Jezioro Białe z Poleskim Parkiem Narodowym. Serdecznie zapraszam Pana Premiera do powiatu włodawskiego. Z wielką chęcią będę pełnił rolę przewodnika, pokazując wyjątkowość Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, oprowadzę po malowniczych ścieżkach Poleskiego Parku Narodowego i po unikalnym Muzeum – Zespole Synagogalnym we Włodawie. Przespacerujemy się nad rzeką Bug – prawdziwej perle polskich rzek. Bardzo chętnie opowiem też o naszej historii, tradycjach, wielokulturowości i o otwartych ludziach. Jestem przekonany, że po takiej wizycie Pan Premier już nie tylko nie będzie miał problemów z lokalizacją miejscowości Polesia Zachodniego, ale też będzie odwiedzał je częściej. Bo kto raz postawił swoją stopę na dzikim brzegu Bugu, czy wysłuchał niesamowitego klangoru żurawi na bagnach PPN-u, nie zapomni tego do końca życia – pisze Andrzej Romańczuk w zaproszeniu do Jacka Sasina.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 30.06.2020 09:50
A oddały na niego głosy barany z Poleskiego Parku. Pozdrowienia dla baranów. Wart Pac pałaca.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama