Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:38
Reklama

Wicepremier oblał test z geografii

Poruszenie i rozbawienie wywołały u mieszkańców naszego regionu słowa wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który w wywiadzie dla RMF FM powiedział, że dość dobrze zdążył poznać swój okręg wyborczy, bo odwiedził Poleski Park Narodowy. Tymczasem był w Okunince. Starosta włodawski Andrzej Romańczuk zaprosił wicepremiera na wycieczkę, by podszkolić go nieco z geografii.
Wicepremier oblał test z geografii

Gościem jednego z ubiegłotygodniowych programów Roberta Mazurka był wicepremier i minister aktywów państwowych. Redaktor zapytał Sasina, który w wyborach samorządowych w 2018 roku został posłem okręgu chełmskiego (choć z tym regionem tak naprawdę niewiele ma wspólnego, ponieważ mieszka w Warszawie), czy już poznał swój okręg wyborczy.

Poseł PiS odpowiedział, że "dosyć dobrze" i nawet już miał okazję odwiedzić Poleski Park Narodowy.

- Byłem w okolicach Włodawy – odpowiedział z przekonaniem wicepremier PiS. - Nad Jeziorem Białym – dodał dopytywany o szczegóły.

A gdy redaktor zwrócił mu uwagę, że Jezioro Białe nie leży w Poleskim Parku Narodowym, Sasin, próbując wybrnąć z tej niekomfortowej sytuacji, odparł:

- Może nie w Parku, ale na Polesiu.

Nie uszło to uwadze starosty włodawskiego. Na portalu społecznościowym zaprosił wicepremiera na wycieczkę po Poleskim Parku Narodowym i nie tylko.

- Wicepremier oblał test z geografii Polesia, myląc Jezioro Białe z Poleskim Parkiem Narodowym. Serdecznie zapraszam Pana Premiera do powiatu włodawskiego. Z wielką chęcią będę pełnił rolę przewodnika, pokazując wyjątkowość Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, oprowadzę po malowniczych ścieżkach Poleskiego Parku Narodowego i po unikalnym Muzeum – Zespole Synagogalnym we Włodawie. Przespacerujemy się nad rzeką Bug – prawdziwej perle polskich rzek. Bardzo chętnie opowiem też o naszej historii, tradycjach, wielokulturowości i o otwartych ludziach. Jestem przekonany, że po takiej wizycie Pan Premier już nie tylko nie będzie miał problemów z lokalizacją miejscowości Polesia Zachodniego, ale też będzie odwiedzał je częściej. Bo kto raz postawił swoją stopę na dzikim brzegu Bugu, czy wysłuchał niesamowitego klangoru żurawi na bagnach PPN-u, nie zapomni tego do końca życia – pisze Andrzej Romańczuk w zaproszeniu do Jacka Sasina.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 30.06.2020 09:50
A oddały na niego głosy barany z Poleskiego Parku. Pozdrowienia dla baranów. Wart Pac pałaca.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama