Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Białopole: "Nie jesteśmy trędowaci!"

Zameldowanie w Białopolu nie świadczy o tym, że ktoś jest chory. - Wirusa nie widać i każdy może być nosicielem - podkreślają mieszkańcy gminy. W ostatnich tygodniach wiele osób zameldowanych w tym rejonie doświadczyło dyskryminacji. Tymczasem dystans trzeba mieć do wszystkich.
Białopole: "Nie jesteśmy trędowaci!"

Już w ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że pracownicy urzędów gmin w Białopolu i Dubience po kwarantannie wrócili do pracy. Chwilowo nieczynny był również bank w Białopolu, gdzie koronawirusem zaraziło się kilku pracowników, w tym członkowie zarządu. Bank w Białopolu realizuje wpłaty i wypłaty już od niemal dwóch tygodni.

- Czuję się bardzo dobrze, ale do domu mnie wypuszczą ze szpitala dopiero w środę - mówi prezes banku Wacław Nafalski.

Oddział banku w Uchaniach wznowił pracę w środę, 8 kwietnia. Filia w Teratynie nadal jest nieczynna z powodu choroby pracownika. Atmosfera w gminie Białopole wciąż jest napięta. Chorują niektórzy członkowie rodzin osób, u których wcześniej wykryto koronawirusa. Najmłodszym pacjentem jest uczeń V klasy szkoły podstawowej. Sytuacja z każdym dniem się jednak stabilizuje.

- Chcieliśmy przyjąć do Ośrodka Pomocy Społecznej stażystę z urzędu pracy. Potrzebował badań wstępnych, ale okazało się, że lekarz medycyny pracy nie chce go przyjąć, bo jest z Białopola. Został zbadany dopiero po naszej interwencji - mówi wójt Henryk Maruszewski.

Gmina nie miałaby problemu, gdyby chodziło o badania okresowe, bo na czas epidemii został zawieszony obowiązek ich wykonywania. Badanie wstępne lub kontrolne może przeprowadzić inny lekarz. Sęk w tym, że lekarze niechętnie przyjmują pacjentów z tego regionu w obawie o własne zdrowie. Także mieszkańcy gminy są odsuwani od pracy zawodowej.

- To nie średniowiecze. Mamy środki ochronne, rękawiczki, maseczki. Niech lekarze z nich korzystają - oburzają się mieszkańcy gminy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama