Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wirus uderzył w bank. Urzędy ocalały

Zdradliwy wirus zaatakował w Banku Spółdzielczym w Białopolu i jego lokalnych oddziałach w Uchaniach i Teratynie. Zarażonych jest aż 13 pracowników, w tym niemal cały zarząd banku. Prezes i jego pracownicy trafili do szpitala w Chełmie.
Wirus uderzył w bank. Urzędy ocalały

- Dawno lepiej się nie czułem. Zresztą wszyscy, którzy tu leżą, dobrze się czują - zapewnia prezes Wacław Nafalski. Codziennie odbiera telefony z życzeniami powrotu do zdrowia. Za około tydzień będzie dopiero miał robione badania, by sprawdzić czy już jest zdrowy. Zostanie zwolniony do domu dopiero wtedy, gdy wynik negatywny się powtórzy.

Z powodu zachorowań wśród pracowników i nałożonej kwarantanny Bank Spółdzielczy w Białopolu musiał zostać zamknięty. Główny oddział otwarto w ubiegły czwartek. Jeden z członków zarządu nie jest chory i pracuje z domu. Czynna jest też kasa, więc można wpłacać i wypłacać pieniądze. Nie dotyczy to jednak oddziałów w Uchaniach i Teratynie, bo nie ma tam komu pracować. W Uchaniach zachorowało 100 proc. załogi, a więc 7 osób. W Teratynie tylko jedna osoba pracowała i też jest chora.

- Moja żona również jest na kwarantannie i też będzie miała robiony wymaz - mówi Nafalski. - Byłem w Chełmie w banku i widziałem dwie osoby.  Z tego, co mi wiadomo, pracownicy tego banku mają również nałożoną kwarantannę - dodaje prezes.

- Różne informacje krążą o tym wirusie. Na początku miała być wysoka gorączka, a to nieprawda. Podstawowym objawem, jaki zaobserwowaliśmy, jest utrata smaku i węchu. Smak już czuję, ale węch mi jeszcze nie wrócił - mówi Nafalski.

Jak relacjonuje chory, w chełmskim szpitalu, na oddziale zakaźnym, wizyty są raz dziennie. W tym czasie pacjenci zakładają maseczki. Chorych na koronawirusa osłuchuje lekarka ubrana w kombinezon. Obiady przynoszą panie w maseczkach i rękawiczkach. Uchylają drzwi i stawiają tace na stołku.

3 kwietnia na oddziale obserwacyjno-zakaźnym chełmskiego szpitala było 24 pacjentów z potwierdzonym wynikiem dodatnim Covid 19.

***

Sytuacja na froncie walki z koronawirusem powoli stabilizuje się w urzędach gmin Białopole i Dubienka.

- Nie było tak tragicznie. Tylko dwie osoby mają wyniki pozytywne. Jeden z naszych pracowników już wkrótce będzie mógł wyjść ze szpitala i będzie ozdrowieńcem - zapewnia wójt gminy Henryk Maruszewski.

Osoby przebywające na kwarantannie mają za sobą trudne chwile. W piątek o północy zakończyły się ostatnie kwarantanny wynikające z zachorowania jednego z pracowników gminy. Urząd w poniedziałek może przystąpić do pracy, oczywiście, jak wszędzie, w ograniczonym zakresie. Jeszcze tylko jedna osoba czeka na wynik.

- Do minimum będziemy ograniczać kontakty. Urząd ma pracować tak, by tylko jedna osoba była w pokoju. Poza tym przyjmujemy skany i zdjęcia dokumentów, jeśli coś trzeba komuś przekazać, nawet wynosimy na zewnątrz - mówi wójt.

- Ci, co tak złorzeczyli, mogą sami nie wiedzieć, że zachorowali. Chorych trzeba wspierać - przekonuje wójt. - Okazało się, że nie tak łatwo się zarazić. Ważne jest, żeby przestrzegać zasad i często myć ręce. To daje efekty.

Nowych zachorowań nie ma też w urzędzie gminy i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dubience. W ubiegłym tygodniu placówki te zamknięto z powodu wykrycia koronawirusa u jednej z pracownic.

- Poza tym jednym przypadkiem zachorowania wszyscy jesteśmy zdrowi. Bardzo się z tego cieszymy. Urząd pracuje i w miarę możliwości interesanci są załatwiani. Drzwi oczywiście są zamknięte. Komunikujemy się przez telefon i mailowo - mówi wójt Dubienki Krystyna Deniusz-Rosiak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama