Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pół żartem, pół serio... o miasteczku | Super Tydzień

"Rio de Fabrico" - taki tytuł nosi książka wydana przez mieszkankę naszego regionu Małgorzatę Pakosińską. Jak mówi, jest to wydawnictwo inne niż wszystkie, a co więcej - pokazujące niewielkie miasteczko z zupełnie innej perspektywy. Wbrew tytułowi, nie zostało jednoznacznie określone, o które miasto chodzi.
Pół żartem, pół serio... o miasteczku | Super Tydzień

"Rio de Fabrico. Pół żartem, pół serio" to lektura dla ludzi z poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i otaczającego świata.

- W książce prezentuję małe miasteczko i jego mieszkańców w sposób subiektywny, czasem czuły, innym razem uszczypliwy i cierpki, a to wszystko przeplatam dowcipem - zdradza Małgorzata Pakosińska.

Autorka podkreśla, że inspiracją do napisania książki było samo życie, które tętni absurdem. Jak mówi, opisała to, co każdy wie i widzi, ale nie każdy ma odwagę nazwać rzeczy po imieniu. Opisane w książce sytuacje oparła na rzeczywistych zdarzeniach. Nie ukrywa, że czasami wystarczyło, że wyszła do sklepu, by po chwili powrócić z "torbą pomysłów" do napisania nowego rozdziału.

- Po równo trzydziestu latach spędzonych w nieco wymarłym, ale fascynującym miasteczku, uznałam, że napiszę o nim książkę. Po pierwsze dlatego, że na to zasłużyło, a po drugie, że jest co opisywać. Już trochę się poznaliśmy i wiemy o sobie więcej, aniżeli niejedno małżeństwo. W każdym razie, w naszej relacji nie ma kłótni. Niejeden czytelnik z pewnością odnajdzie tu, w mniejszym lub większym stopniu, odzwierciedlenie swojego miejsca zamieszkania. Nonsensu bowiem nigdzie nie brakuje - dodaje autorka. - Niezniszczalny wódz, trumna na kółkach, panie z numerkami, "cołaskawy" ksiądz, struś pędziwiatr, Ikar nad głowami, pracowite mrówki... Te tytuły rozdziałów brzmią jak obsada filmu. A to wszystko u nas, w tytułowym Rio.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama