Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:42
Reklama

Hala już jest | Super Tydzień

Grupa Recykl, zajmująca się przetwarzaniem zużytych opon, zakończyła kolejny etap nowej inwestycji w naszym mieście. Przy ul. Fabrycznej powstała hala, która stanowi część nowoczesnego zakładu recyclingowego. Produkcja ma się rozpocząć za kilka miesięcy.
Hala już jest | Super Tydzień
Autor: (www.recykl.pl)

W chełmskim zakładzie Grupy Recykl będą wytwarzane dodatki stabilizujące do mieszanek asfaltowo - mineralnych na bazie zużytych opon. Mówiąc prościej, jest to warstwa asfaltu kładziona na górze nawierzchni drogowej, która cechuje się wysoką odpornością, elastycznością i szczelnością. Władze firmy podkreślają, że będzie to najnowocześniejszy zakład tego typu w Europie, przetwarzający ok. 30 000 ton opon rocznie.

- 1/3 produkcji będzie przeznaczona na sprzedaż zagraniczną, głównie do Niemiec, Czech, Białorusi i Ukrainy - przekazał w oficjalnym komunikacie wiceprezes zarządu Grupy Recykl Maciej Jasiewicz. - Rozmawiamy z partnerami zagranicznymi i widzimy zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty.

Ukończenie budowy hali to zamknięcie kolejnego etapu w rozwoju chełmskiego zakładu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja szacowana na ponad 51 mln zł, zostanie zakończona jesienią. Na terenie Cementowni Chełm, gdzie powstaje oddział Grupy Recykl, będą jeszcze m.in. laboratoria, nowoczesne linie produkcyjne, żurawie przeładunkowe, place manewrowe i drogi dojazdowe. Inwestor przewiduje, że w zakładzie znajdzie zatrudnienia kilkadziesiąt osób i dodaje, że pracownicy będą poszukiwani wśród mieszkańców naszego regionu.

Chełmianie boją się, że wraz z rozpoczęciem produkcji w zakładzie Grupy Recykl, będą musieli wdychać zatrute powietrze. Władze firmy uspokajają, że tak nie będzie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama