Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hala już jest | Super Tydzień

Grupa Recykl, zajmująca się przetwarzaniem zużytych opon, zakończyła kolejny etap nowej inwestycji w naszym mieście. Przy ul. Fabrycznej powstała hala, która stanowi część nowoczesnego zakładu recyclingowego. Produkcja ma się rozpocząć za kilka miesięcy.
Hala już jest | Super Tydzień
Autor: (www.recykl.pl)

W chełmskim zakładzie Grupy Recykl będą wytwarzane dodatki stabilizujące do mieszanek asfaltowo - mineralnych na bazie zużytych opon. Mówiąc prościej, jest to warstwa asfaltu kładziona na górze nawierzchni drogowej, która cechuje się wysoką odpornością, elastycznością i szczelnością. Władze firmy podkreślają, że będzie to najnowocześniejszy zakład tego typu w Europie, przetwarzający ok. 30 000 ton opon rocznie.

- 1/3 produkcji będzie przeznaczona na sprzedaż zagraniczną, głównie do Niemiec, Czech, Białorusi i Ukrainy - przekazał w oficjalnym komunikacie wiceprezes zarządu Grupy Recykl Maciej Jasiewicz. - Rozmawiamy z partnerami zagranicznymi i widzimy zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty.

Ukończenie budowy hali to zamknięcie kolejnego etapu w rozwoju chełmskiego zakładu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja szacowana na ponad 51 mln zł, zostanie zakończona jesienią. Na terenie Cementowni Chełm, gdzie powstaje oddział Grupy Recykl, będą jeszcze m.in. laboratoria, nowoczesne linie produkcyjne, żurawie przeładunkowe, place manewrowe i drogi dojazdowe. Inwestor przewiduje, że w zakładzie znajdzie zatrudnienia kilkadziesiąt osób i dodaje, że pracownicy będą poszukiwani wśród mieszkańców naszego regionu.

Chełmianie boją się, że wraz z rozpoczęciem produkcji w zakładzie Grupy Recykl, będą musieli wdychać zatrute powietrze. Władze firmy uspokajają, że tak nie będzie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama