Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rewitalizacja wykurzyła kiosk | Super Tydzień

Stał przy ul. Lubelskiej od lat. W związku z projektem na rewitalizację pl. Łuczkowskiego miasto wypowiedziało umowę dzierżawy placu właścicielom kiosku. W ubiegły piątek budynek został rozebrany. Tymczasem okazuje się, że nie jest pewne, czy ratusz w ogóle przystąpi do realizacji tego zadania.
Rewitalizacja wykurzyła kiosk | Super Tydzień

Właściciele kiosku dostali wypowiedzenie z końcem marca. Musieli zamknąć biznes i rozebrać budynek, w którym przez lata sprzedawali m.in. prasę. Żadnej innej propozycji od miasta nie otrzymali. Przedsiębiorcy dostosowali się do zaleceń ratusza. Sęk w tym, że teraz nie wiadomo, czy realizacja projektu w ogóle dojdzie do skutku.

Wprawdzie władze Chełma i województwa lubelskiego podpisały umowę na rewitalizację pl. Łuczkowskiego o wartości 4 mln zł, jednak ratusz chce zrezygnować z części zapisanych w projekcie prac. Zgodnie z planem Urząd Marszałkowski miał dołożyć do inwestycji  1,2 mln zł, reszta to wkład własny miasta, na który, jak się okazuje, samorządu nie stać.

- Negocjujemy z urzędem. Chcemy zrezygnować z prac podziemnych, które pochłonęłyby sporo pieniędzy. Jesteśmy w stanie dołożyć do dofinansowania około pół miliona złotych. Jeśli marszałek nie przychyli się do naszej propozycji, będziemy musieli zrezygnować z  rewitalizacji - wyjaśnia wiceprezydent Artur Juszczak.

W ramach zadania miał m.in. powstać nowy budynek, będący jednocześnie wejściem do podziemi kredowych, do którego urzędnicy planowali przenieść informację turystyczną.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama