Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Osiedle w śmieciach | Super Tydzień

Przewodnicząca osiedla Kościuszki skarży się, że służby porządkowe nie sprzątają głównej ulicy dzielnicy - Wojsławickiej. Nie lepiej sytuacja wygląda na Słonecznej. - Śnieg stopniał i odkrył straszny bałagan. To wstyd dla całego miasta - przekonuje Elżbieta Kaszak.
Osiedle w śmieciach | Super Tydzień

- Jestem już trzeci rok przewodniczącą rady osiedla i z tego, co pamiętam, do tej pory nie było takich sytuacji. Gdy tylko śnieg stopniał, ekipa służb sprzątających chodziła wzdłuż ulicy Wojsławickiej i pozostałych i robiła porządek - tłumaczy Elżbieta Kaszak. - To, jak ta ulica wygląda, jest porażające. Ten cypelek między Escottem a Biedronką jest w stanie fatalnym.

Przewodnicząca apeluje do służb sprzątających o uprzątnięcie ulicy Wojsławickiej po obu stronach, ale przede wszystkim przy postoju taksówek od sklepu Oczko do wejścia do sklepu z obuwiem. 

- Przy Escotcie jest olbrzymi parking, w pobliżu znajduje się też przenośna toaleta. Koszy na śmieci natomiast nie ma - tłumaczy przewodnicząca. - Bałagan, jaki często oglądam na znajdującym się tam przystanku, woła o pomstę do nieba.

Jak mówi szefowa rady osiedla, ten brud na pewno w pewnym stopniu źle świadczy też o mieszkańcach, bo tak potrafią zanieczyszczać miasto. Ale przecież od tego też są służby porządkowe, by raz w tygodniu chociaż sprawdzić, czy na ulicach i chodnikach jest czysto.

Czyściej nie jest także w pobliżu Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Na jakie śmieci można się tam natknąć? [CZYTAJ]

Od dłuższego czasu rada osiedla prosi też miasto o interwencję w sprawie podcięcia drzew, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Chodzi o teren u zbiegu ulic Wojsławickiej i Słonecznej. W tej sprawie mimo pism rady, nic się nie wydarzyło.

Po nagłośnieniu problemu w radiu Bon Ton część śmieci została uprzątnięta.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkanka od zawsze 28.02.2019 19:24
brud brud jest nasza wizytowka ulice ,trawniki skwery miejsca wokol sklepow/ biedronka przy wojslawieckiej/ przystanki brudne obskurne jakies przedwojenne bez stalych i estetycznych rozkladow jazdy skwery bez pojemnikow dla pieskow brak kontroli nad wlascicielami pieskow brak kontroli nad naroznymi sklepami z reki z papierosami od lat nie ma miasto nad tym kontroli obrzydliwe reklamy itp itp itd .to miasto brudem stoi od lat.

mieszkaniec 28.02.2019 15:28
Przy budowie tzw. GALERII CHEŁMSKIEJ ciężarówki nawożą ziemie z budowy na ul. Lubelską jak spadnie deszcz a spadnie będzie fajna ślizgawka , POWINNI SPRZĄTAĆ tylko po co!!!

LVC 28.02.2019 11:48
w Chemie brakuje koszy na śmieci, gdzie są służby odpowiedzialne za sprzątanie naszego miasta!?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama