Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:59
Reklama

Nowy posterunek poświęcony [VIDEO]

Podczas uroczystego otwarcia Posterunku Policji w Siedliszczu zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak wręczył symboliczny klucz kierownikowi jednostki. Funkcjonariusze dostali też kluczyki do trzech nowiutkich służbowych aut.
Nowy posterunek poświęcony [VIDEO]

Dwa oznakowane i jeden nieoznakowany ople astry będą służyły mundurowym pełniącym służbę na tym posterunku. Budynek oraz nowe radiowozy oczywiście zostały poświęcone przez policyjnych kapelanów, oraz ks. kanonika Jacka Brogowskiego, proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Siedliszczu.

Odtworzenie Posterunku Policji w Siedliszczu, który podlega pod Komendę Miejską Policji w Chełmie, jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców.

- Decyzja ta podyktowana była wnioskami z przeprowadzonych konsultacji. Wcześniej funkcjonujący Posterunek Policji w Siedliszczu został zlikwidowany w grudniu 2012 roku. Po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności posterunek został przywrócony. Dzięki temu policja będzie bliżej ludzkich spraw, zaś mieszkańcy będą mogli liczyć na stały kontakt z funkcjonariuszami. Przełoży się to na szybką reakcję na zagrożenia i przypadki łamania prawa – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Nowy posterunek mieści się przy ul. Leśnej 10. W parterowym budynku służbę pełni 12 funkcjonariuszy na czele z kierownikiem posterunku. Budynek został przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych interesantów.

Inwestycja ta została ujęta w "Programie modernizacji policji". Budowę posterunku wsparło także miasto Siedliszcze, które przekazało pieniądze i nieruchomość.

Rytualne kąpiele w lodowatej wodzie w Dorohusku. Jaki był ich cel? [CZYTAJ]

Za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia i wsparcie finansowe komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Robert Szewc podziękował burmistrzowi Siedliszcza oraz radnym:

- Jestem przekonany, że komfortowe warunki służby i obsługi interesantów spełnią oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa. I dodał, że policja zawsze docenia zaangażowanie samorządów oraz wspieranie działań na rzecz zapewnienia ładu i porządku publicznego.

Natomiast burmistrz Siedliszcza Hieronim Zonik stwierdził, że ten piękny obiekt wybudowany w bardzo szybkim czasie to zasługa komendanta wojewódzkiego oraz miejskiego policji, którzy "starali się o to, by dzieło, które czynią było wykonane dobrze...".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama