Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:32
Reklama

Nowy posterunek poświęcony [VIDEO]

Podczas uroczystego otwarcia Posterunku Policji w Siedliszczu zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak wręczył symboliczny klucz kierownikowi jednostki. Funkcjonariusze dostali też kluczyki do trzech nowiutkich służbowych aut.
Nowy posterunek poświęcony [VIDEO]

Dwa oznakowane i jeden nieoznakowany ople astry będą służyły mundurowym pełniącym służbę na tym posterunku. Budynek oraz nowe radiowozy oczywiście zostały poświęcone przez policyjnych kapelanów, oraz ks. kanonika Jacka Brogowskiego, proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Siedliszczu.

Odtworzenie Posterunku Policji w Siedliszczu, który podlega pod Komendę Miejską Policji w Chełmie, jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców.

- Decyzja ta podyktowana była wnioskami z przeprowadzonych konsultacji. Wcześniej funkcjonujący Posterunek Policji w Siedliszczu został zlikwidowany w grudniu 2012 roku. Po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności posterunek został przywrócony. Dzięki temu policja będzie bliżej ludzkich spraw, zaś mieszkańcy będą mogli liczyć na stały kontakt z funkcjonariuszami. Przełoży się to na szybką reakcję na zagrożenia i przypadki łamania prawa – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Nowy posterunek mieści się przy ul. Leśnej 10. W parterowym budynku służbę pełni 12 funkcjonariuszy na czele z kierownikiem posterunku. Budynek został przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych interesantów.

Inwestycja ta została ujęta w "Programie modernizacji policji". Budowę posterunku wsparło także miasto Siedliszcze, które przekazało pieniądze i nieruchomość.

Rytualne kąpiele w lodowatej wodzie w Dorohusku. Jaki był ich cel? [CZYTAJ]

Za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia i wsparcie finansowe komendant wojewódzki policji w Lublinie insp. Robert Szewc podziękował burmistrzowi Siedliszcza oraz radnym:

- Jestem przekonany, że komfortowe warunki służby i obsługi interesantów spełnią oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa. I dodał, że policja zawsze docenia zaangażowanie samorządów oraz wspieranie działań na rzecz zapewnienia ładu i porządku publicznego.

Natomiast burmistrz Siedliszcza Hieronim Zonik stwierdził, że ten piękny obiekt wybudowany w bardzo szybkim czasie to zasługa komendanta wojewódzkiego oraz miejskiego policji, którzy "starali się o to, by dzieło, które czynią było wykonane dobrze...".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama