Rotę ślubowania odczytał zastępca komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – płk Wojciech Potapo, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. kpt. Artur Suska oraz kapelan prawosławny ks. ppor Jarosław Szczur.
Poniżej galeria zdjęć ze ślubowania:
48 nowo przyjętych funkcjonariuszy w służbie przygotowawczej oraz 5 w służbie kontraktowej SG, najbliższy czas spędzą na szkoleniu, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.
W 2026 roku Nadbużański Oddział Straży Granicznej otrzymał limit przyjęcia do służby: przygotowawczej do 155 osób, kontraktowej do 170 osób.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się na stronie internetowej NOSG:
![Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG [GALERIA ZDJĘĆ] Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy NOSG [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-slubowanie-nowo-przyjetych-funkcjonariuszy-nosg-galeria-zdjec-1768039555.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze