Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Mogło dojść do tragedii!

Pijany motorowerzysta wjechał na ścieżkę rowerową i zderzył się z 84-letnim rowerzystą. Senior trafił do szpitala

Groźnie wyglądające zderzenie miało miejsce na ścieżce rowerowej przy alei Piłsudskiego we Włodawie. 36-letni motorowerzysta, który miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie, wjechał z ulicy Wiejskiej na drogę dla rowerów i zderzył się z prawidłowo jadącym 84-latkiem.
Pijany motorowerzysta wjechał na ścieżkę rowerową we Włodawie i zderzył się z 84-letnim rowerzystą
Zderzenie rowerzysty i motorowerzysty we Włodawie. Senior trafił do szpitala

Do zdarzenia doszło w sobotnie (26 października) południe. Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację o kolizji na skrzyżowaniu z ulicą Wiejską, w wyniku której jedna osoba została poszkodowana. 

Na miejsce zostały skierowane patrole policji. Jak ustalono, 36-letni motorowerzysta, skręcając z ulicy Wiejskiej na ścieżkę rowerową, nie zachował należytej ostrożności i zderzył się z prawidłowo jadącym 84-letnim rowerzystą. Senior został zabrany do szpitala, jednak na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że motorowerzysta był nietrzeźwy – miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie motorowerem w po alkoholu, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę po ścieżce rowerowej. Grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Policja przypomina, że ścieżka rowerowa przeznaczona jest dla rowerów, urządzeń transportu osobistego i hulajnóg elektrycznych do prędkości 20 km/h. Motorowerzysta ma obowiązek poruszać się jezdnią jak najbliżej jej prawej krawędzi, a pojazd musi być zarejestrowany i ubezpieczony. Niezbędny jest również kask ochronny.

– Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego – podkreśla podkomisarz Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Jeszcze na lubelskiej pomiędzy jednostką, a parkiem wodnym. Zebry nie ma tam od ponad roku!Data dodania komentarza: 19.01.2026, 22:04Źródło komentarza: Chełm. Miasto zapowiada przegląd oznakowania przejśćAutor komentarza: obrzydliweTreść komentarza: Nie doczekacie się Państwo żadnej rzetelnej odpowiedzi , bo to dzieje się na zasadzie - talibowie wszystkich stanów łączcie się.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 20:46Źródło komentarza: Zmiany w MOSiR w Chełmie. Wokół kadrowej roszady więcej pytań niż odpowiedziAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Bawcie się, bawcie. Jak niewiele maluczkim potrzeba.Data dodania komentarza: 19.01.2026, 15:59Źródło komentarza: Chełm znów świeci przykładem. Miasto liderem województwa w akcji „Świeć się z Energą”Autor komentarza: evoTreść komentarza: Aleś ty mądry miejscowy! Myśl tak dalej, to przegracie najbliższe wybory!Data dodania komentarza: 19.01.2026, 15:03Źródło komentarza: Czy bociany w Krasnymstawie mają mniej pracy? Demografia 2025Autor komentarza: adamTreść komentarza: A co tam przeglądać .oświetlić w nocy lepiej lampami ulicznymi przejscia bo piesi są niewidoczni na przejsciach i wydłużyć swiecenie ulicznych lamp o jakieś 15 minut bo po wyłczeniu porannym swiateł również piesi są niewidoczniData dodania komentarza: 19.01.2026, 14:58Źródło komentarza: Chełm. Miasto zapowiada przegląd oznakowania przejść
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama