Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Dla seniorów i przewlekle chorych

Włodawa. Ruszyły prace w szpitalu. Wielomilionowe inwestycje w geriatrię i opiekę długoterminową

Włodawska lecznica oficjalnie rozpoczęła realizację dwóch kluczowych inwestycji, finansowanych z Krajowego Planu Odbudowy. Pod koniec września w starostwie powiatowym podpisano umowy z firmą GT CONTRACTING z Radzynia Podlaskiego na prace budowlane, a już 3 października rozpoczęto pierwsze działania logistyczne niezbędne do modernizacji obiektów.
Włodawa. Ruszyły prace w szpitalu. Wielomilionowe inwestycje w geriatrię i opiekę długoterminową

Źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

Podpisane umowy dotyczą kompleksowej modernizacji infrastruktury placówki. Pierwsze zadanie obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku „D” na potrzeby nowego zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego. Drugie zadanie to budowa łącznika pomiędzy budynkami „B” i „C” oraz modernizacja pierwszego piętra budynku „C”, które zostanie przeznaczone na oddział geriatryczny. 

Całość projektu, realizowanego pod hasłem „Rozwój infrastruktury SP ZOZ we Włodawie na potrzeby opieki długoterminowej i geriatrycznej osób starszych”, ma zostać ukończona do 31 maja 2026 roku. Inwestycja, której koszt prac budowlano-wykończeniowych dla samego zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego wyniesie 9,6 mln zł, jest niemal w całości (100% kosztów netto) pokryta ze środków KPO, co stanowi istotne wsparcie finansowe dla powiatu. Głównym celem jest podniesienie jakości i dostępności opieki dla seniorów oraz osób przewlekle chorych.

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy został już przeniesiony. Działanie to było niezbędne po to, aby mógł być realizowany projekt ze środków Krajowego Planu Odbudowy, dotyczący modernizacji budynku D szpitala, gdzie będzie znajdował się nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla 60 podopiecznych. Obecna lokalizacja to budynek B, I piętro szpitala. Poprzednio znajdował się tam Oddział Pediatryczny, ale po jego likwidacji był tam pustostan.

Przeprowadzka i adaptacja nowej lokalizacji nie byłaby możliwa bez wsparcia z zewnątrz. Środki w wysokości 400 tys. zł z budżetu województwa lubelskiego pozwoliły na błyskawiczne wykonanie niezbędnej instalacji tlenowej w każdej sali i łazience nowego, tymczasowego oddziału. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Myśli ciel Treść komentarza: Zobaczcie sobie ten jakże wspaniały :D profil na Facebooku - NIE dla FERMY Drobiu w gm. ST. BRUS - tam znajdziecie odpowiedź . Według nich ta gmina ma żyć z turystyki, bo ma piękne okolice. Ale skoro już je ma, to dlaczego z tej turystyki nie ma żadnych przychodów ? Śmiech na sali proszę państwa Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:34 Źródło komentarza: Gm. Stary Brus. Mamy wszystko. Oprócz odpowiedzi na pytanie: co dalej? Autor komentarza: dziadek Treść komentarza: Rozwiązanie to wciąż rosnąca liczba urzędasów, szczególnie pociotków na prowincji! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 15:22 Źródło komentarza: Polska ma coraz mniej mieszkańców. Kraj nadal się wyludnia Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Jak by tak kilku cwaniaków solidnie dostało po kieszeni, to inni zaczęli by myśleć. A tak hulaj dusza, piekła nie ma. Data dodania komentarza: 26.07.2026, 16:00 Źródło komentarza: Miliony Polaków nie płacą za śmieci. PESEL lekiem na nieuczciwość Autor komentarza: Mariusz Treść komentarza: Ty chyba w Niemczech nie byłeś. Tam 2km potrafią obstawić barierkami, ograniczeniami i nic nie robić tygodniami... Data dodania komentarza: 25.07.2026, 16:20 Źródło komentarza: Remont drogi ekspresowej S12. Będą zmiany na trasie z Chełma do Lublina Autor komentarza: obserwator Treść komentarza: Jak szczur z tonącego okrętu. Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:18 Źródło komentarza: Agnieszka Kruk zrezygnowała. Andrzej Jarzębowski przejmuje stery szpitala w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama