Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Biegi

Biegali przez góry i wąwozy

Szczebrzeszyn i Beskid Niski były miejscami zmagań biegaczy w długi sierpniowy weekend. Na malowniczych, ale też wymagających trasach pojawili się również reprezentanci sekcji biegowej Ruchu Izbica oraz grupy Chełm Biega.
Biegali przez góry i wąwozy

Sekcja Ruchu Izbica miała swojego zawodnika w VII Biegu Chrząszcza, który rozegrany został na kilku dystansach poprowadzonych przez szczebrzeszyńskie wąwozy. Marek Antończak zdecydował się na trasę liczącą 15 km, do mety dotarł w 1 godz. 18 min 41 sek., co dało mu drugie miejsce w open. W tej same rywalizacji liczną delegację miała grupa Chełm Biega oraz zaprzyjaźnione Czerwone Kokardki i Biegamy Dzisiaj Wierzbica. Wyniki uzyskane na dystansie 15 km przedstawiają się następująco: Krzysztof Mazurek - 1 godz. 22 min 10 sek. (trzeci w open), Kamil Łabędzki - 1 godz. 28 min 19 sek. (siódmy w  open i drugi w M18-34), Wioletta Drzazga - 1 godz. 35 min 23 sek. (13. w open i pierwsza wśród kobiet), Jagoda Szercer - 1 godz. 35 min 25 sek. (14. w open i druga wśród kobiet), Daniel Abramowicz - 1 godz. 42 min 57 sek. (22. w open i dziesiąty w M35-49), Jacek Adamczyk - 1 godz. 59 min 12 sek. (34. w open i piąty w M50-59), Małgorzata Mędryk - 2 godz. 10 min 34 sek. (45. w open, 14. wśród kobiet i czwarta w K18-34), Renata Chochół  - 2 godz. 10 min 43 sek. (46. w open, 15. wśród kobiet i 11. w K35-49), Anna Zielińska - 2 godz. 23 min 23 sek. (51. w open, 17. wśród kobiet i pierwsza w K50-59), Anna Borodziuk - 2 godz. 23 min 24 sek. (52. w open, 18. wśród kobiet i 13. w K35-49), Małgorzata Ogińska - 2 godz. 29 min 44 sek. (54. w open, 20. wśród kobiet i 14. w K35-49), Magdalena Terlecka - 2 godz. 29 min 45 sek. (55. w open, 21. wśród kobiet i 15. w K35-49). Z kolei z dystansem 30 km zmierzył się Arkadiusz Drzazga, który dotarł do mety w 3 godz. 18 min 25 sek., co dało mu trzecie miejsce w open. Na udział w 10-kilometrowym marszu nordic walking zdecydowała się natomiast Maryla Kowalczyk i ukończyła rywalizację w 1 godz. 37 min 55 sek. (druga w open i pierwsza w K35-49).

Równolegle kilkoro chełmian startowało w X Ultramaratonie Magurskim, którego start i meta były zlokalizowane na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w miejscowości Dukla, a trasy poprowadzone były malowniczymi szlakami Beskidu Niskiego na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Na dystansie 21 km świetnie spisał się Krzysztof Wyrostek, który czasem 2 godz. 1 min 35 sek. zapewnił sobie pierwszą lokatę w M50 i dziesiątą w open. Z trasą 45 km zmierzył się Tomasz Lipiński z Implozji Chełm, który dobiegł do mety w 4 godz. 17 min 5 sek., a to przełożyło się na czwarte miejsce w M30 i również czwarte w  open. W tej samej rywalizacji wystartowała również Lena Rorat, która zajęła 47. miejsce w open, piąte w K40 i dziewiąte wśród kobiet z wynikiem 5 godz. 55 min 59 sek. Na dystans 79 km zdecydował się z kolei Marek Lik, a dzięki pokonaniu go w 13 godz. 37 min 4 sek. uplasował się na piątym miejscu w M50 oraz 52. w open.

Teraz czytane:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: historiaTreść komentarza: pierdzistołki od picia kawy i "spadaj na drzewo"Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:41Źródło komentarza: W budżetówce płacą więcej niż w firmach prywatnych. Tyle zarabiają PolacyAutor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama