Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Biegi

Biegali różnymi szlakami

Przedostatni weekend czerwca minęła reprezentantom Chełm Biega oraz sekcji biegowej Ruchu Izbica na startach i walkach o medale zarówno na trasach ulicznych i górskich, ale także na ekstremalnej i nocnej rywalizacji.

Liczne delegacje naszych sportowców pojawiły się w Cisnej, gdzie rozegrał się XI Festiwal Biegu Rzeźnika, a uczestnicy mieli do wyboru trasy liczące od 5 do 105 km. Z 12-kilometrowym dystansem zmierzyli się tam reprezentujący sekcję biegową Ruchu Izbica Andrzej Łoiński oraz Monika Łoińska-Chmiel, uzyskując kolejno czasy 56 min 38 sek. (trzeci open) oraz 2 godz. 7 min 54 sek. (126. wśród kobiet). Nieco liczniejszą delegację miała w Cisnej grupa Chełm Biega. Trasę o długości 28 km i mającą ponad 1 km przewyższeń Mariusz Bakun pokonał w 3 godz. 46 min 3 sek. (17. w M50 i 184. open), Jolanta Bakun w 4 godz. 1 min 26 sek. (czwarta open, 69. wśród kobiet i 259. open), a Agnieszka Ryżyńska w 5 godz. 1 min 15 sek. (60. w K40, 169. wśród kobiet i 504. open). Dwóch chełmian wybrał z kolei dystans 52 km (ok. 2250 m przewyższeń) - Łukasz Rusin dotarł do mety w 8 godz. 32 min 35 sek. (57. w M40 i 152. open), zaś Tomasz Ryżyński w 10 godz. 3 min 24 sek. (114. w M40 i 337. open). Ponadto, Agnieszka Ryżyńska, Lena Rorat, Monika Krępacka i Tomasz Ryżyński otrzymali medale za ukończenie "Rzeźnika 500", czyli wyzwania, które polega na pokonaniu 500 km po symbolicznej trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Agnieszka Ryżyńska dodatkowo zwyciężyła w tej rywalizacji przebiegając rzeczony dystans w 25 dni. W XI Festiwalu Biegu Rzeźnika wzięło udział niemal 2500 osób z całej Polski.

Troje zawodników Chełm Biega ma za sobą udział w 5-kilometrowym nocnym wyścigu Skywarun, który odbył się na lotnisku w Świdniku, a w którym wystartowało ponad 750 osób. Józef Wójcik ustanowił czas 21 min 50 sek. (61. open), Krzysztof Tarasewicz 22 min 26 sek. (86. open), zaś Marek Fiturski 41 min 11 sek. (735. open).

Sekcja biegowa Ruchu Izbica miała kilkoro reprezentantów w trzech innych biegach. Krzysztof Cichosz wystartował w 11 edycji Cieszanowskiej Dychy i dystans 10 km pokonał w 43 min 6 sek., co dało mu trzecią lokatę w kategorii wiekowej oraz 12. open. Z kolei Sebastian Białobocki wybrał się do Studzianki, aby wziąć udział w Ekstremalnej Tatarskiej Piątce i 5-kilometrową trasę z 30 przeszkodami ukończył w 45 min 34 sek., uzyskując szóste miejsce open. W tym samym czasie dwójka zawodników sekcji udała się Huwnik, aby wystartować w zmaganiach Ultra Turnicki na dystansie liczącym 24 km. Ireneusz Golec pokonał go w 1 godz. 51 min 28 sek. i zajął trzecią lokatę open, zaś Anna Golec w 2 godz. 40 min 56 sek. i była siódmą kobietą na mecie.

Teraz czytane:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Myśli ciel Treść komentarza: Zobaczcie sobie ten jakże wspaniały :D profil na Facebooku - NIE dla FERMY Drobiu w gm. ST. BRUS - tam znajdziecie odpowiedź . Według nich ta gmina ma żyć z turystyki, bo ma piękne okolice. Ale skoro już je ma, to dlaczego z tej turystyki nie ma żadnych przychodów ? Śmiech na sali proszę państwa Data dodania komentarza: 28.07.2026, 20:34 Źródło komentarza: Gm. Stary Brus. Mamy wszystko. Oprócz odpowiedzi na pytanie: co dalej? Autor komentarza: dziadek Treść komentarza: Rozwiązanie to wciąż rosnąca liczba urzędasów, szczególnie pociotków na prowincji! Data dodania komentarza: 28.07.2026, 15:22 Źródło komentarza: Polska ma coraz mniej mieszkańców. Kraj nadal się wyludnia Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Jak by tak kilku cwaniaków solidnie dostało po kieszeni, to inni zaczęli by myśleć. A tak hulaj dusza, piekła nie ma. Data dodania komentarza: 26.07.2026, 16:00 Źródło komentarza: Miliony Polaków nie płacą za śmieci. PESEL lekiem na nieuczciwość Autor komentarza: Mariusz Treść komentarza: Ty chyba w Niemczech nie byłeś. Tam 2km potrafią obstawić barierkami, ograniczeniami i nic nie robić tygodniami... Data dodania komentarza: 25.07.2026, 16:20 Źródło komentarza: Remont drogi ekspresowej S12. Będą zmiany na trasie z Chełma do Lublina Autor komentarza: obserwator Treść komentarza: Jak szczur z tonącego okrętu. Data dodania komentarza: 25.07.2026, 09:18 Źródło komentarza: Agnieszka Kruk zrezygnowała. Andrzej Jarzębowski przejmuje stery szpitala w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama