Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Psy z Siennicy trafią do Chełma?

Na najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują, czy miasto powinno podpisać porozumienie z gminą Siennica Różana na przyjęcie do miejskiego schroniska dla bezdomnych psów zwierzaków z terenu tej gminy.
Psy z Siennicy trafią do Chełma?

W związku z obowiązkami, jakie narzuca na gminy ustawa o utrzymaniu czystości i porządku, sekretarz gminy Siennica Różana Dariusz Turzyniecki zwrócił się z prośbą o zawarcie porozumienia dotyczącego przetrzymywania bezdomnych psów z terenu gminy w chełmskim schronisku.

W związku z tym, że gmina Siennica Różana nie ma własnego schroniska, urzędnicy przygotowali uchwałę, w ramach której miasto mogłoby podpisać porozumienie z samorządem z powiatu krasnostawskiego.- Zasady współpracy będą takie same jak z innymi gminami. Szczegóły dotyczące opłat zostaną zawarte w porozumieniu - informuje Józef Kendzierawski, dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej UM.Jednorazowo w ramach porozumienia wnioskodawca zapłaci na rzecz chełmskiego schroniska opłatę w wysokości 4 tys. zł. Jeśli jakiś bezdomny pies z tego terenu rzeczywiście trafi do Chełma, samorząd jest zobowiązany do płacenia 6 zł dziennie za pobyt zwierzaka. W ramach takiej umowy schronisko ma zabezpieczyć średnio dwa stanowiska.

Porozumienie z samorządem gminy Siennica Różana będzie obowiązywać od dnia podpisania do 31 grudnia 2021 r. Oczywiście tylko wtedy, gdy zgodę na przyjęcie kolejnych psów z terenu wyrażą miejscy radni. To już kolejna umowa na świadczenie takich usług przez chełmskie schronisko. Temat zawsze budzi gorącą dyskusję na radzie. Trudno więc przewidzieć, czy tym razem rajcy podejmą uchwałę o porozumieniu. Są to dodatkowe pieniądze na utrzymanie schroniska, ale też być może kolejne psiaki do opieki.


Teraz czytane:

Park linowy przy Dwójce [ZOBACZ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama