Park linowy przy Dwójce?

  • 29.08.2018, 09:42
  • AN
Park linowy przy Dwójce?
Jeśli mieszkańcy Śródmieścia się sprężą i zagłosują na to zadanie, przy Szkole Podstawowej nr 2 powstanie nie lada atrakcja dla najmłodszych chełmian i nie tylko. Jeden z mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego zgłosił budowę parku linowego.

Pomysł zrodził się z inicjatywy rodziców dzieci uczęszczających do SP nr 2.

- Park linowy to doskonała zabawa, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przygoda, adrenalina, pokonywanie własnych słabości, wyzwanie i mnóstwo emocji dla każdego. Głównym założeniem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji, ale również budowanie wiary we własne możliwości czy spędzanie wspólnego czasu z rówieśnikami lub rodzicami - przekonuje pomysłodawca inwestycji.

Wnioskodawca proponuje stworzenie dwóch tras zamontowanych na różnych wysokościach, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności oraz przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, naziemnej trasy szkoleniowej i atrakcji zjazdowej dla dzieci typu Tyrolka.

Zdanie wycenione zostało na 250 tys. zł. 

- Bardzo chcielibyśmy, aby taki park linowy powstał przy naszej szkole. Korzystaliby z niego przecież nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy, bo byłby udostępniany na podobnych zasadach co plac zabaw - mówi Dorota Mandzińska, dyrektor SP nr 2. - Wiemy, że jest na takie obiekty zapotrzebowanie w naszej dzielnicy. Dzieci chętnie korzystają z placu zabaw, na pewno park linowy też cieszyłby się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza że nie ma drugiej takiej atrakcji w Chełmie.

Dyrektor Mandzińska nie ukrywa, że społeczności zależało również na budowie boiska przy placówce. Wniosek w tej sprawie również został zgłoszony do budżetu obywatelskiego, jednak wartość inwestycji przekroczyła pulę przeznaczoną na dane osiedle.

- Zachęcamy więc mieszkańców Śródmieścia, by głosowali na park linowy - apeluje dyrektor Mandzińska.

Miałby być zlokalizowany przy budynku szkoły, obok placu zabaw.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe