Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama radio Bon Ton
Reklama

Dachowanie w Orłowie Murowanym. Kierowca pijany, a pasażer poszukiwany. Dlaczego uciekł?

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (26 stycznia) w miejscowości Orłów Murowany, gmina Izbica. Kierujący renault zjechał do przydrożnego rowu. Samochód dachował. Okazało się, że 55-letni kierowca był pijany. Jeden z pasażerów uciekł z miejsca zdarzenia i był ścigany przez policję.
Dachowanie w Orłowie Murowanym. Kierowca pijany, a pasażer poszukiwany. Dlaczego uciekł?

Źródło: KPP Krasnystaw

Informację o zdarzeniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie otrzymał tuż przed godziną 7:00. W zdarzeniu brały udział trzy osoby, ale jeden z pasażerów oddalił się w nieznanym kierunku.

– Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, iż kierującym renault, które dachowało, był 55-latek z gminy Krasnystaw. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany. Miał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi młodsza aspirant Anna Chuszcza, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Pasażerka, 46-latka z gminy Izbica, jak się okazało, również była nietrzeźwa. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Krasnymstawie.

Równocześnie policjanci poszukiwali mężczyzny, który oddalił się przed przybyciem służb. Gdy go namierzyli, okazało się, że to 39-latek z gminy Izbica. Szybko ustalono, jaki był powód ucieczki.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Krasnymstawie w celu przeprowadzenia dalszych czynności, a następnie osadzony w policyjnym areszcie – dodaje policjantka.

55-latek kierujący renault po badaniach został zwolniony ze szpitala bez poważnych obrażeń, a następnie trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kierowczyni krasnostawskaTreść komentarza: Żadne oświetlenie nie pomoże, jeśli piesi nadal będą się zachowywać, jak nieśmiertelni wchodząc z biegu pod auta... Jak już koniecznie ktoś chce pieniądze wydawać, to proponuję szykany dla pieszych wymuszające rozejrzenie się w obie strony, dające kierowcom szansę dostrzeżenia pieszych, którzy za nic mają swoje życie i chodzą ubrani na czarno i bez odblasków utrudniając kierowcom zobaczenie ich nawet w dobrze doświetlonych miejscach. To nie brak oświetlenia stanowi największy problem, a mentalność pieszych. Tu jest pole do popisu dla policji, która powinna nauczyć krasnostawskich pieszych prawidłowego zachowania w obrębie przejścia (z pozdrowieniami dla starych bab trajkoczących przy samym przejściu, bez zamiaru przejścia). Kierowcy przewrażliwieni na zachowanie nieprzytomnych pieszych nadużywają już hamulca przed przejściami, więc czas wziąć się za prawdziwe źródło problemu, zamiast marnować publiczne pieniądze na kolejne oświetlenie, które nic nie zmieni.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 16:06Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: Oze SrozeTreść komentarza: Wpływy do budżetu gminy to jedno, a czynsz za dzierżawę to druga strona medalu, chyba ważniejsza niż te wpływy do budżetu... Ciekawe kto na tym tak naprawdę skorzysta, bo na pewno nie zwykli mieszkańcy...Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:28Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: Aj WajTreść komentarza: To ta na której sklep ma być?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:18Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co trolu???? Nie pasuje ci, że posłanka dorwała się do łopaty???? Widocznie lubi kopać dołki.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:31Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dziura po PKS dalej straszy.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Spór o 180 mln zł na Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Chełmie. Prezydent Banaszek odpowiada na medialne zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama