Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Adam Szabat we Włodawie: Muzyczna podróż przez życie

8 listopada, o godzinie 18:00, sala Sezam Włodawskiego Domu Kultury stanie się sceną niezwykłego muzycznego spotkania. Wystąpi Adam Szabat, ceniony wykonawca piosenki literackiej. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Włodawy i okolic na koncert zatytułowany „Usiądźmy przed drogą”.

Muzyczne wydarzenie będzie niezwykłą podróżą w świat emocji i refleksji. Artysta wraz z Michałem Lewartowiczem, towarzyszącym mu na gitarze, zaprezentuje kilkanaście utworów, które skłaniają do zastanowienia się nad ludzkim losem, wyborami i emocjami. Tytuł koncertu nawiązuje do wschodniego zwyczaju kontemplacji przed podjęciem ważnej decyzji, a jednocześnie stanowi metaforę podróży przez życie.

– To program składający się z kilkunastu utworów autorskich w klimacie piosenki poetyckiej, zaaranżowany na gitarę i śpiew. „Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania historii ludzi, którzy w różnym czasie, w różnej rzeczywistości, musieli zmierzyć się z codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nim kierują – mówi Adam Szabat.

W repertuarze koncertu znajdą się utwory z pogranicza poezji i muzyki, które poruszają uniwersalne tematy, bliskie każdemu z nas.

– Niemal od trzydziestu lat piszę i wykonuję utwory w nurcie piosenki literackiej. 15 lat temu założyłem w Hrubieszowie, Teatr Piosenki Młyn – towarzystwo twórców i wykonawców piosenki i prozy. Wydałem sześć płyt: „Piosenki z miasteczka H” (2010), „Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa” (2014), „Na trzy” (2017), „Pieśni Kresów Naszych” (2021), „Usiądźmy przed drogą” (2022) oraz „Szabat u Leśmiana” (2023) –  dodaje artysta.

Bilety w cenie 45 złotych, dostępne są na stronie Włodawskiego Domu Kultury.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak dziś pamiętam piękny lipcowy dzień 80 roku. W sklepach ocet i denaturat. Czasami była musztarda. Przy bazarku na Lwowskiej stoi duży Fiat, otwarty bagażnik, z którego pani w brudnym niby białym fartuchu sprzedaje wędliny własnego wyrobu. Jedna starsza pani zwraca uwagę sprzedającej, że w takiej temperaturze niebezpieczne jest przechowywanie i sprzedawanie wędlin. Szybko otrzymała odpowiedź. "Jeszcze nasze krowy będą nosiły na rogach wasze pierścionki". Jakoś nigdy nie słyszałem o rogach z pierścionkami. Natomiast lamenty i ciągłe narzekania o biedzie rolników tak.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Czy da się podnieść ceny skupu zbóż na ziemi włodawskiej?Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama