Wyróżnienie wręczyli mu płk Piotr Burak, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie wraz z ppłk. Damianem Knapem, dyrektorem Zakładu Karnego w Chełmie. Podziękowania przekazał także podinsp. Jarosław Chmielewski, zastępca komendanta miejskiego policji w Chełmie.
Został doceniony za akcję z 10 czerwca, kiedy to w czasie wolnym od służby, będąc na zakupach, dostrzegł przed chełmską galerią mężczyznę kradnącego rower. Natychmiast ruszył w pościg za sprawcą. Po chwili zatrzymał go, a następnie przytrzymał do przyjazdu policyjnego patrolu.

Jak widać, służba nie kończy się w momencie opuszczenia murów zakładu karnego.
Czytaj też:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)



![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze