- Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy. Funkcjonariusze KPP w Krasnymstawie tylko w miniony weekend 7 kierowcom zatrzymali prawo jazdy właśnie za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym – mówi starsza sierżant Anna Chuszcza z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Najwięcej na liczniku miał 48-letni kierujący mercedesem, który w miejscowości Małochwiej Duży jechał z prędkością 112 km/h. Kosztowało go to 1500 złotych i 13 punktów karnych.
- Z kolei inny kierowca zapłacił podwójnie, gdyż jak się okazało, nie było to pierwsze takie jego wykroczenie w ostatnim czasie. Był to również 48-letni kierujący volkswagenem. Ten kierowca musiał zapłacić 3000 złotych. Na jego konto również trafiło 13 punktów karnych – dodaje Chuszcza.
I apeluje do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów.
- Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – ostrzega policjantka.
Czytaj też:
![Pow. krasnostawski. 7 kierowców straciło prawko. Rekordzista gnał mercedesem [FILM] Pow. krasnostawski. 7 kierowców straciło prawko. Rekordzista gnał mercedesem [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-pow-krasnostawski-7-kierowcow-stracilo-prawko-rekordzista-gnal-mercedesem-1719229824.jpg)








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [1-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-22-2-2026-1772321406.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze