Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 19:17
Reklama

Chełm: Oddaj krew ze studentami

W najbliższą środę (21 marca) odbędzie się kolejna Wampiriada, czyli zbiórka krwi organizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów PWSZ w Chełmie.
Chełm: Oddaj krew ze studentami

Krwiobus stanie na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Pocztowej 54. Hasło przewodnie tegorocznej Wampiriady brzmi "Bo każda kropla jest ważna".

- Oddając krew, oddajemy coś, co nas nic nie kosztuje, a dla innej osoby może być bezcenne - zachęcają organizatorzy.

Ci, które chcą oddać krew, muszą mieć ukończone 18 lat, i mieć ze sobą dowód tożsamości. W dniu akcji trzeba być zdrowym i wypoczętym, po lekkim śniadaniu. Oddawanie krwi, które trwa kilka minut, jest poprzedzone badaniem lekarskim. Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi. Krwiodawca otrzymuje 8 czekolad jako ekwiwalent energetyczny oraz jednodniowe zwolnienie.

Na temat Wampiriady rozmawialiśmy z Anną Dominiak, wiceprzewodniczącą Samorządu Studenckiego PWSZ w Chełmie, na antenie Radia Bon Ton:

wywiad_na_wtorek_200318.mp3


Teraz czytane:

Chełm znów pojawi się w telewizji [TUTAJ]

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama