Dalsza część obchodów odbędzie się przy pomniku Żołnierzy Wyklętych (ul. 11 Listopada).
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm w 2011 roku, aby zachować pamięć o uczestnikach polskiego podziemia niepodległościowego. Po II wojnie światowej nie złożyli oni broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem. Wywodzili się przeważnie z szeregów Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Opór żołnierzy wyklętych został ostatecznie złamany dopiero w latach 60. ubiegłego wieku.. Przez ich szeregi przewinęło się ponad 250 tys. osób.
Czytaj też:






![Wypadek z udziałem dwóch samochodów. 3 osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-bortatycze-kolonia-wypadek-z-udzialem-dwoch-samochodow-3-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia-1765725358.jpg)




![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [14-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765669947.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze