Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Nielegalny handel elektroniką

21-latka i jej 23-letni kompan odpowiedzą za oszustwa, jakich dopuścili się podczas wystawiania na sprzedaż telefonów komórkowych i laptopów na portalach internetowych. Po tym, jak otrzymywali wpłaty za ogłoszony towar, nie wysyłali przedmiotów. Teraz za swój nielegalny proceder odpowiedzią przed sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Chełm: Nielegalny handel elektroniką
Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali wczoraj (13 marca) na terenie Warszawy 21-latkę z powiatu chełmskiego oraz 23-latka z powiatu lubartowskiego. Jak udało się ustalić, od lipca zeszłego roku para ta oferowała na portalach internetowych sprzedaż laptopów i telefonów komórkowych. Zainteresowani wpłacali pieniądze na kilka rachunków bankowych, ale przedmiotów nigdy nie otrzymali.
Kwotę, jaką uzyskali 23-latek i jego towarzyszka na przestępczym procederze oszacowano na ponad 23 000 zł. Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi im teraz 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama