Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 22:50
Reklama

Chełm: Nielegalny handel elektroniką

21-latka i jej 23-letni kompan odpowiedzą za oszustwa, jakich dopuścili się podczas wystawiania na sprzedaż telefonów komórkowych i laptopów na portalach internetowych. Po tym, jak otrzymywali wpłaty za ogłoszony towar, nie wysyłali przedmiotów. Teraz za swój nielegalny proceder odpowiedzią przed sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Chełm: Nielegalny handel elektroniką
Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali wczoraj (13 marca) na terenie Warszawy 21-latkę z powiatu chełmskiego oraz 23-latka z powiatu lubartowskiego. Jak udało się ustalić, od lipca zeszłego roku para ta oferowała na portalach internetowych sprzedaż laptopów i telefonów komórkowych. Zainteresowani wpłacali pieniądze na kilka rachunków bankowych, ale przedmiotów nigdy nie otrzymali.
Kwotę, jaką uzyskali 23-latek i jego towarzyszka na przestępczym procederze oszacowano na ponad 23 000 zł. Dzisiaj będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, grozi im teraz 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama