Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Wierzbica. Leonówka stanie się Busównem? Podjęto już uchwałę

Tymczasem zmianami administracyjnymi na terenie gminy zajęła się rada gminy Wierzbica, ale docelowo musi je zaaprobować minister spraw wewnętrznych i administracji. Dlaczego postanowiono podjąć tę inicjatywę?
Gm. Wierzbica. Leonówka stanie się Busównem? Podjęto już uchwałę

Źródło: Gmina Wierzbica

W uzasadnieniu do podjętej z końcem grudnia uchwały stwierdzono, że w aktualnym wykazie urzędowych nazw miejscowości widnieje nazwa Leonówka. Rodzaj miejscowości określono jako kolonię. Stwierdzono również, że włączenie Leonówki do Busówna i nazwanie tą samą nazwą jest uzasadnione zwyczajowo i historycznie. Stwierdzono również, że Leonówka jest w istocie niezamieszkana, a nazwa nie jest praktycznie używana przez lokalną społeczność.

- Przeprowadzone w 2022 roku scalenie gruntów obrębu Busówno nie zakładało wydzielenia z tego obrębu miejscowości pod nazwą Leonówka-Kolonia. Jednocześnie nie określono granic tej miejscowości. Kolejnym argumentem przemawiającym za zmianą nazwy jest brak odrębnej numeracji porządkowej dla tej miejscowości. Warto zauważyć, że zmiana rodzaju miejscowości nie wpłynie na zmianę wydawanych dotychczas dokumentów urzędowych – stwierdzono w uchwale rady gminy.

W uzasadnieniu uchwały zawarto również informację o tym, że na zmiany zgodzili się już zarówno starosta chełmski, jak i mieszkańcy wsi Busówno. Uchwałę w sprawie zmian podjęto jednogłośnie. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama