Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Bank Spółdzielczy

Włodawa. Budżet pod znakiem inwestycji. Pochłoną ponad 18 milionów

Włodawscy radni jednogłośnie przyjęli budżet na 2024 r. Zaplanowano go na 78 mln złotych, przy czym duża część środków została przeznaczona na inwestycje – ponad 18 mln. Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy podkreśla, że większość wniosków  mieszkańców i radnych dotyczących inwestycji została spełniona.
Włodawa. Budżet pod znakiem inwestycji. Pochłoną ponad 18 milionów

Źródło: UM Włodawa

W budżecie znalazło się m.in. przygotowanie dokumentacji na remonty dróg: Wąwozowej, Mickiewicza, Światowida, Podchorążych i Czołgistów. Wkład własny na budowę ulic – Wąskiej i Rymarskiej. Podobnie jest w przypadku budowy zielonej wiaty przystankowej w Rynku i wiat przystankowych na terenie miasta.

Zaplanowana instalacja fotowoltaiczna na budynku urzędu miasta zmniejszy koszty za media. Jednocześnie przygotowano dokumentację techniczną na przebudowę Miejskiego Przedszkola Integracyjnego oraz modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej. Nastąpi też rozwój e-usług dla mieszkańców.

Wkład własny został zarezerwowany też na budowę budek nietelefonicznych jako dodatkowej atrakcji turystycznej miasta

Będzie również kontynuowana przebudowa dróg - Wiejskiej, Krzywej, Klasztornej, Wspólnej i Mostowej. Dojdzie do tego budowa mostu na rzece Włodawka (inwestycja 2-letnia), zagospodarowanie terenu wokół zalewu Okopiec wraz z budową kładki pieszo-rowerowej łączącej zalew z promenadą (inwestycja wieloletnia).  Przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej 812 (ul. Chełmska), na które zaplanowano wkład własny, poprawią bezpieczeństwo. Wyremontowane też zostaną krypty podziemne pod kościołem i klasztorem paulińskim, wybudowana zostanie trasa podziemna. (inwestycja wieloletnia) 

Wszystkie planowane inwestycje w 2024 r. wyniosą 18 mln 357 tys. zł przy prawie 3 mln z budżetu miasta. Pozostała kwota pochodzić ma z dofinansowania zewnętrznego. 

Istotne są także nakłady w innych obszarach. Oświata pochłonie ponad 31 mln, współpraca z organizacjami pozarządowymi 400 tys., opieka społeczna prawie 8 mln, dotacje dla niepublicznych żłobków i przedszkoli ok. 1 mln, opieka społeczna prawie 8 mln, kultura 3 mln, a pomniki przyrody prawie 25 tys.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama