Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama reklama Iwona Szłapak

Region. Pomóżmy niepełnosprawnemu artyście z Włodawy dalej tworzyć!

Patryk Osieleniec od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ma problemy z chodzeniem i bardzo słaby wzrok. W związku ze swoją niepełnosprawnością wymaga codziennej rehabilitacji. Mimo wielu trudności Patryk nie poddaje się i walczy o możliwość realizacji swoich pasji.
Region. Pomóżmy niepełnosprawnemu artyście z Włodawy dalej tworzyć!

- Jestem z Włodawy urodziłem się w 25 tygodniu, przez co nie dawano mi szans na przeżycie. Mam 25 lat i cierpię na Dziecięce Porażenie Mózgowe, mam słaby wzrok i problemy z chodzeniem. Ukończyłem 1 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie na profilu humanistycznym. Moim zainteresowaniem i pasją jest pisanie książek - wydałem już trzy powieści - opowiada nam Patryk.

Chłopak od kilku lat zajmuje się hobbystycznie pisaniem opowiadań, z których powstały już trzy książki. Obecnie pracuje nad czwartą pt. "Potomac". Pracę utrudnia mu niepełnosprawność, gdyż widzi jedynie na jedno oko i to słabo. 

- Pomysł na zbiórkę wyszedł od fundacji Nieskończone Możliwości. Pierwszą powieść Patryka wydaliśmy przez lokalne stowarzyszenie Lepsze Jutro. Kolejną staraliśmy się finansować sami. Niestety, wszystko kosztuje. Sam komputer dla osób słabowidzących to wydatek ponad 5 tys. złotych - mówiła Anna Osieleniec, mama Patryka.

Zbiórka organizowana jest przez Fundację Nieskończone Możliwości w serwisie pomagam.pl.

- Patryk to utalentowany młody pisarz, autor kilku książek. Od 2020 realizujemy zbiórkę wspomagającą jego rehabilitację i możliwość tworzenia. Około miesiąc temu stan zdrowia Patryka się pogorszył. Wykryto u niego wysuwanie się kręgu w dolnym odcinku kręgosłupa i zwyrodnienie rzepki w prawym kolanie, co przy długim chodzeniu sprawia mu ogromny ból. Uniemożliwia mu to chodzenie, a co za tym idzie, skazuje na przykucie do łóżka, może nawet wpłynąć na zaprzestanie tworzenia. Patryk jest wzorem dla wielu osób niepełnosprawnych w Polsce, dlatego postanowiliśmy o zmianie celu zbiórki na zakup mobilnego wózka inwalidzkiego - mówi Marcin Mleczko z Fundacji Nieskończone Możliwości.

Darowizny dla Patryka można dokonać na stronie pomagam.pl/marzeniapatryka

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama