Bazując na informacji Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Zamościu, zdecydowano o wprowadzeniu zakazu użycia wody pochodzącej z ujęcia znajdującego się w Majdanie Skierbieszowskim do większości celów, w tym spożywczych.
– Otrzymaliśmy informację, że podjęto już działania naprawcze, zmierzające do uzdatnienia wody poprzez jej dezynfekcję. W tym celu wykorzystuje się środek chemiczny, który może spowodować zmianę zapachu, smaku, a nawet barwy wody. Po przeprowadzeniu tego procesu sieć wraz z urządzeniami wodociągowymi zostanie także przepłukana – poinformowała wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk.
Dla Drewnik i Zalesia wodę dostarcza gmina. Dystrybucję prowadzi Ochotnicza Straż Pożarna Drewniki, a także strażacy z krasnostawskiej komendy powiatowej.
Czytaj także:
- Gm. Kraśniczyn. Zaliczyli awans z listy rezerwowej, zrobią drogi za ponad 1 mln 140 tys. zł
- Wybory: Kamiński, Madziar i Sachajko w pierwszej trójce, Banaszek na ostatnim miejscu
- Na sygnale. Podejrzenie utonięcia, pożar sadzy i... ciasna obrączka
- 22 miesiące na pierwszy fragment kanalizacji w Tarnogórze
- Powiat krasnostawski. Blisko dwa promile kosztowały ją 2500 zł








![Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM] Pożar w chełmskim Bieluchu. Akcja strażaków na terenie zakładu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-w-chelmskim-bieluchu-sluzby-w-akcji-na-terenie-zakladu-film-1777354415.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [26-4-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-19-4-2026-1777154452.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze