Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Bank Spółdzielczy

Włodawa podpisała umowę z Lanchkhuti. To ma być kulturalna współpraca

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Aleksander Sarishvili, burmistrz Miasta Lanchkhuti podczas XXVIII Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem podpisali list intencyjny o współpracy.
Włodawa podpisała umowę z Lanchkhuti

Źródło: UM Włodawa

Festiwal ten to okazja do poznawania kultury innych krajów, ale również do nawiązywania i zacieśniania współpracy międzynarodowej. Nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Podczas koncertu finałowego na scenie zaprezentowały się między innymi zespoły „IMEDI” z Gruzji i gospodarze festiwalu ZTL „POLESIE, a w przerwie pomiędzy występami na scenie pojawili się burmistrzowie Włodawy i Lanchkhuti, by podpisać list intencyjny w sprawie współpracy obu miast.

- Po raz pierwszy w historii podczas Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem na scenie został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy dwóch miast, które połączył folklor. W najbliższym czasie podpiszemy również umowę o współpracy, dzięki której Lanchkhuti oficjalnie zostanie kolejnym miastem partnerskim Włodawy – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz gruzińskiego miasteczka: - Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym festiwalu właśnie we Włodawie. Od dziś możemy śmiało mówić, że jesteśmy przyjaciółmi, którzy chcą współpracować w różnych dziedzinach dla dobra obu miast.

W liście intencyjnym określono najważniejsze dziedziny współpracy: obustronne rozpowszechnianie i promowanie elementów tradycji, dziedzictwa i wartości kulturowych oraz realizację działań w zakresie nawiązywania i umacniania współpracy w zakresie promocji, turystyki i sportu.

Lanczchuti to miasto położone w zachodniej części Gruzji w regionie Guria. Oprócz pięknej przyrody miasto posiada ważne zabytki historyczne i kulturowe w regionie. Starożytne osady, ruiny średniowiecznych zamków i świątyń oferują ciekawą podróż w przeszłość Gruzji.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama