W środę (5 lipca) około godziny 9 oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że w budynku Przedszkola nr 1 we Włodawie podłożono bombę. Na miejsce natychmiast wysłano patrole policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierzy WOT.
- O sytuacji poinformowano dyrektor przedszkola, a następnie w asyście żołnierzy ewakuowano do pobliskiego parku dzieci wraz pracownikami placówki i sprawdzono budynek oraz teren przedszkola pod kątem ujawnienia ładunku wybuchowego - mówi podinspektor Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Ładunku żadnego nie znaleziono, ponieważ była to tylko symulacja pokazującą, że dzięki współpracy służby potrafią szybko i skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych.
W ćwiczeniach udział brali policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, Państwowej Straży Pożarnej oraz Żołnierzy 1913 kompanii lekkiej piechoty.

Na czas ćwiczeń mundurowi w parku przygotowali przedszkolakom szereg atrakcji m.in. pokaz sprzętu służbowego oraz lekcję o bezpieczeństwie.

Czytaj też:









![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze