Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Dorohusk. „Nadbużańska noc świętojańska” rozgrzała publiczność

To jedyna taka noc, niepodobna do innych, dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. Mowa o nocy świętojańskiej, którą w miniony weekend obchodzono hucznie w parku podworskim w Świerżach. Nie zabrakło dobrej muzyki, jadła i wspaniałej atmosfery. Porwany atrakcjami tłum bawił się do końca. Zajrzyjcie do galerii!
Gm. Dorohusk. „Nadbużańska noc świętojańska” rozgrzała publiczność

Źródło: GOKiT w Dorohusku

Co można było zobaczyć i co przeżyć? Jako pierwsi na „sobótkowej” scenie tradycyjnie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Świerżach. Z oddziału przedszkolnego wystąpiła grupa taneczna „Promyczki” oraz soliści: Michał Czujkowski, Marcel Kowalski oraz Aleksandra Szewczuk. Z klas starszych na scenie zobaczyć można było: Philippa Dutkiewicza i Nikolę Koniczuk – solo oraz w duecie z Sandrą Wierzchowską. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały grupy funkcjonujące przy GOKiT w Dorohusku: „Stop Hop”, „Nocne koty” i „Na granicy stylu”. Kabaret Pod Cytrynką ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Cytrynka” w Dorohuska zaprezentował natomiast skecz zatytułowany „Bajka o Jasiu i Małgosi”.

Dobrą, muzyczną oprawę w klasycznym, ludowym stylów zapewnili zgromadzonej publiczności Sąsiedzi, Pogodna Jesień (z gościnnym udziałem Jarzębinek ze Żmudzi), Ale Babki, Cykady, CudaWianki oraz Natalia i Rafał Jankowscy. Warto było czekać, bowiem pod koniec programu ze swoim wyjątkowym spektaklem zatytułowanym „Swarożycowe opowieści” wystąpił na scenie Teatr Hesperydy. Nie zabrakło również doskonałej zabawy z zespołem Energy Girls oraz DJ Astero.

Organizatorzy przygotowali konkurs na najładniejszy wianek sobótkowy, test wiedzy o Świerżach oraz poszukiwanie kwiatu paproci. Spośród dziesięciu zgłoszonych wianków komisja konkursowa w składzie: dr inż. Ewa Stamirowska-Krzaczek, dyrektor Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, Piotr Kosmala, starszy specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Chełm, Ewa Kozaczuk, prezes Stowarzyszenia Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej, najwyżej oceniła wianek wykonany przez Barbarę Mękal z Barbarówki, drugie miejsce przyznano KGW w Okopach-Kolonii, a trzecie miejsce przypadło KGW „Ale Babki” w Dorohusku. 

Wyróżnienia otrzymały: KGW w Turce, KGW w Brzeźnie, KGW w Ostrowie, KGW w Pograniczu, KGW w Wólce Okopskiej, Barbara Ilczuk z Okop oraz Anna Lewczuk z Okop. Narody wręczał wójt gminy Dorohusk Wojciech Sawa. W konkursie wiedzy o Świerżach” zwyciężyły: Lena Książek, Hanna Kluziak oraz Klementyna Skurak, które odebrały nagrody od Ewy Kozaczuk, prezesa SMŚiZŚ. Szczęśliwymi znalazcami kwiatu paproci były: Martyna Wieszchowska i Aleksandra Czebiera przy pomocy Katarzyny Chmielewskiej, które jak głosi legenda, czeka długie życie w zdrowiu, dobrobycie oraz miłości.

Podczas imprezy odbyły się również warsztaty wicia wianków i zabawy historyczne z Sulmirą, a także kreatywne warsztaty z Pracownią „LepGar”. Przy stoisku Stowarzyszenia Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej można było szkosztować „Świerżowskich specjałów”. Wielu uczestników uroczystości wzięło udział w tradycyjnym korowodzie świętojańskim nad rzekę Bug prowadzonym przez sołtysów Świerż – Alicję Książek i Jana Suchockiego.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Krzysztof MąkaTreść komentarza: Fajnie by bylo jakby kapielisko mialo rewitalizator alkalizujacy wode- wowczas woda była by krystalicznie czysta i wolna od patogenow. Jednak ryby mialyby pewnie problem z przezyciem albo by porosly czelabinskie sumy. Pomosty z drewna ksiezycowego niemal rowne z tafla wody roslinnosc przy pomostach na sztucznych tratwach. Plaze usypane piaskiem o strukturze podobnej do tego z morza polnocnego a moze cos jeszcze ambitniejszego jak ktos madrzejszy wymysli...Data dodania komentarza: 11.05.2024, 03:03Źródło komentarza: Gm. Krasnystaw. Kiedy wykąpiemy się w zalewie Tuligłowy?Autor komentarza: GolTreść komentarza: Podziękuj wyborcom tóska :pData dodania komentarza: 10.05.2024, 22:39Źródło komentarza: Region. Rolnicy wciąż mają nadzieję, dalej protestująAutor komentarza: JolkaTreść komentarza: Pale miłości w więźniu czekają :)Data dodania komentarza: 10.05.2024, 22:37Źródło komentarza: Pow. krasnostawski. Czterech agresywnych mężczyzn w areszcie. Bili, nękali, grozili…Autor komentarza: Alex .Treść komentarza: Dlaczego miasto do której należy chodnik koło biurowca CHSM przy ul. Lwowskiej nie remontują chodnika , stare płyty chodnikowe przez które można potknąć się i nogi połamać . Ten chodnik pamięta jeszcze czasy komuny !Data dodania komentarza: 10.05.2024, 16:44Źródło komentarza: Region. Rolnicy wciąż mają nadzieję, dalej protestująAutor komentarza: JANTreść komentarza: Niewlasciwy czlowiek w niewlasciwym miejscu.Data dodania komentarza: 10.05.2024, 07:18Źródło komentarza: ROZMOWA. Jaki jest Chełmianin Roku 2023?
Reklama
Reklama
Reklama