Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Krasnystaw. Zetka najlepsza w województwie. Zgarnęli Srebrne Wilki [FOTO+WIDEO]

Uczestnicy projektów społecznych „Zetka ratuje życie” i „Świadomi na zdrowie” wzięli udział w gali finałowej ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Realizujący je uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie dotarli bardzo wysoko. Cegiełki do ich sukcesu dorzuciły redakcje Super Tygodnia i Radia Bon Ton, które medialnie wspierały działania młodzieży.
Krasnystaw. Zetka najlepsza w województwie. Zgarnęli Srebrne Wilki [FOTO+WIDEO]

Źródło: ZS nr 1 Krasnystaw

- Pierwszy raz wystartowaliśmy w tej olimpiadzie i zajęliśmy 31. miejsce w Polsce. Obydwa zepoły otrzymały Srebrnego Wilka za pierwsze miejsce w województwie lubelskim. Dzieciaki są bardzo zadowolone i już w drodze powrotnej zapowiedziały, że w przyszłym roku znowu robią projekty. Mają nadzieję na "Złotego Wilka". Ale tak naprawdę to nie o same nagrody chodzi, a o to, czego uczniowie się nauczyli, jakie zdobyli doświadczenia i jak dużo pracy włożyli w ten sukces - mówi Monika Łepik, koordynatorka projektów i nauczycielka krasnostawskiej Zetki.

W ramach autorskich projektów społecznych młodzież zachęcała mieszkańców powiatu krasnostawskiego do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku i zdrowego odżywania. Przedstawiała również zgubne skutki picia napojów energetycznych. Prace nad ich realizacją trwały 5 miesięcy. Rywalizowali z 1243 zespołemi z całego kraju.

- Te kilka miesięcy ciężkiej pracy nauczyły nas samodyscypliny, pracy w grupie oraz radzenia sobie z wieloma trudnymi problemami. Mamy nadzieję, że nasze działania uświadomiły młodzieży, jak ważne jest zwracanie uwagi na to, co jemy i pijemy, bo to świadomy sposób dbania o swoje zdrowie. Nasz ambitny zespół nie spoczywa na laurach i już szykuje się na następną edycję olimpiady - mówi Weronika Marecka, liderka ”Świadomych na zdrowie”.

- Projekt „Zetka ratuje życie” zwiększył szansę na znalezienie dawcy szpiku dla chorych na nowotwory krwi lub inną chorobę układu krwiotwórczego. Poprzez zarejestrowanie 135 potencjalnych dawców pokazaliśmy, że jesteśmy społeczeństwem wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, a młodzież jest przyszłością! Sam projekt nauczył nas pracy w grupie i komunikacji, która jest bardzo ważna w codziennym życiu. Otworzyliśmy się na potrzeby innych, poznaliśmy swoją wartość i przezwyciężyliśmy swoje bariery - mówi Amelia Szadura, szefowa projektu.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama