W konkursie wystartowały trzy zespoły ze szkół ponadpodstawowych w powiecie włodawskim. Dwa z nich reprezentowały Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie. W rywalizacji udział wzięła również drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.
- Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w wielu konkurencjach. Do najważniejszych zadań podczas turnieju należało między innymi rozwiązanie testu z bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz z odrębnym sprawdzianem wiedzy dotyczącej skrzyżowań. Była też pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda samochodem i jego obsługa oraz jazda motorowerem - mówi aspirant sztabowa Kinga Zamojska-Prystupa z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał mł. asp. Marcin Szczepaniak - zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego, policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Włodawy. Wygrała drużyna gospodarzy w składzie: Hubert Ostrowski, Kacper Topolski i Kacper Wołodko, których przygotował Leszek Młynarczyk z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie. Najwięcej punktów w klasyfikacji indywidualnej zdobył Jakub Król z ZSCKR w Korolówce-Osadzie.
Zwycięskie drużyny turnieju i najlepszy zawodnik otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz WORD w Chełmie.
Czytaj także:



![Pow. krasnostawski. Archeologiczne skarby lokalnych poszukiwaczy na wystawie „Pod warstwą czasu” [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-kranostawski-wystawa-pod-warstwa-czasu-oficjalnie-otwarta-1765529253.jpg)






![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze