Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, wyznaczył nowego dowódcę lubelskich terytorialsów. Został nim pułkownik Zbigniew Krzyszczuk, który za swoją działalność został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, medalem NATO Non - Article 5 – Balkans, Odznaką Honorową Wojsk Lądowych oraz tytułem Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej.
Zbigniew Krzyszczuk urodził się on w Jarosławcu, 17 października 1972 r. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie (1995 r.), a swoją zawodową służbę rozpoczął w 3 Brygadzie Zmechanizowanej. Potem służbę wojskową kontynuował w strukturach Dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady oraz w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Krzyszczuk ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej (2008 r.) i studia podyplomowe MBA na Politechnice Lubelskiej (2022 r.). W 2013 r. pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym (PKW KFOR) w Kosowie, był tam asystentem zastępcy dowódcy 525 Brygady US Army. Później, w latach 2016-2022 płk Krzyszczuk współtworzył brygadę terytorialsów w naszym województwie. Był zastępcą dowódcy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kontynuował też służbę w Lotniczej Akademii Wojskowej (szef Pionu Ogólnego).
Czytaj także:



![Pomagali obcokrajowcom zostać w Polsce. Zostali rozbici [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pomagali-obcokrajowcom-zostac-w-polsce-zostali-rozbici-film-1765351760.png)

![Pow. krasnostawski. Archeologiczne skarby lokalnych poszukiwaczy na wystawie „Pod warstwą czasu” [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-pow-kranostawski-wystawa-pod-warstwa-czasu-oficjalnie-otwarta-1765529253.jpg)



![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [7-12-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-7-12-2025-1765062540.jpg)
![Śmierć na drodze. Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego wjechał w autobus. Zginął na miejscu [ZDJĘCIA] W sobotę (6 grudnia) nad ranem w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu drogowego i zderzył się z autobusem.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-smierc-na-drodze-mieszkaniec-powiatu-krasnostawskiego-wjechal-w-autobus-zginal-na-miejscu-1765114551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze