W styczniu tego roku świdnicka policja otrzymała zawiadomienie od jednego z pracowników Straży Miejskiej w Świdniku o zamaskowanym i nieznanym sprawcy, który umyślnie niszczył kamery miejskiego monitoringu. Oszacowane straty wyniosły wtedy ponad 2 tys. zł.
- Policjanci prowadzący tę sprawę ustalili, że to nie jest jedyne przewinienie tej osoby. Okazało się, że ten sam młody mężczyzna w grudniu ubiegłego roku pomalował farbą kamerę monitoringu zamontowaną na jednym ze świdnickich bloków oraz elewację czterech budynków. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych - informuje starsza aspirant Elwira Domaradzka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Dzięki pracy operacyjnej policjantów udało się wytypować wandala. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec Świdnika. W czwartek (16 lutego) zatrzymany nastolatek usłyszał zarzuty. Czeka go sądowa rozprawa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Czytaj także:
- Dręczył najbliższych przez dwa miesiące. Co im zrobił, że trafił do aresztu?
- Włodawa. Tak się troszczyła o partnera, że aż trafiła za kratki...
- Chełm. Straż miejska zastawiła fotopułapkę na śmieciarzy [ZDJĘCIA]
- Chełm. Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Jest już bat na takich złodziei!

![Lubelskie. 17-letni wandal narobił strat na 10 tys. zł [WIDEO] Lubelskie. 17-letni wandal narobił strat na 10 tys. zł [WIDEO]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-lubelskie-17-letni-wandal-ze-swidnika-uslyszal-zarzuty-film-1676732636-full.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze