Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm. „Ferie z historią beznudną” – ciekawy projekt pograniczników

Nie tylko samorządowe instytucje kulturalne prowadzą zajęcia dla najmłodszych w związku z trwającymi feriami międzysemestralnymi. Na ciekawą inicjatywę zdecydowano się w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w Chełmie. Pomógł im w tym lubelski oddział IPN.
Chełm. „Ferie z historią beznudną” – ciekawy projekt pograniczników
„Ferie z historią beznudną” – ciekawy projekt pograniczników

Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Konstruktywne i pobudzające dziecięcą kreatywność spędzenie wolnego czasu było celem, jaki przyświecał organizatorom „Ferii z historią beznudną”. Wydarzenie skierowane było do dzieci funkcjonariuszy i pracowników NOSG. I trzeba powiedzieć, że miały one szanse spędzić ferie w sposób naprawdę ciekawy. 

Program obejmował bowiem m.in. warsztaty z tworzenia gier, w oparciu o platformę gamingową oraz zajęcia plastyczne i modelarskie, inspirowane komiksem „Kopistka Zaza” oraz samą formacją, jaką był Korpus Ochrony Pogranicza. Ciekawą atrakcją były także zajęcia modelarskie, na których dzieci tworzyły np. kartonowe modele samolotów z okresu I i II wojny światowej. 

– Zorganizowane zajęcia pozwoliły nie tylko na integrację uczestników, ale i przybliżenie im polskiej historii w ciekawy i angażujący sposób. Część zajęć zrealizowano dzięki włączeniu się w projekt edukacyjny z cyklu Przystanek Historia Chełm – poinformował rzecznik prasowy NOSG Dariusz Sienicki.

Przystanek Historia Chełm jest programem lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej poświęconym promowaniu edukacji historycznej oraz kultywowaniu chlubnych tradycji Rzeczpospolitej Polskiej. Obejmuje on różne inicjatywy, takie jak np. są spotkania z badaczami i znawcami historii, seminaria, konferencje, wystawy historyczne, promocje wydawnictw, warsztaty oraz inne działania popularyzatorskie.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama