Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Bon turystyczny ważny tylko do końca marca. Warto skorzystać

Termin na wykorzystanie Bonu Turystycznego upływa 31 marca tego roku. To wsparcie nie tylko dla rodzin, ale i przedsiębiorstw z branży turystycznej. Do tej pory do organizacji pożytku publicznego i przedsiębiorstw turystycznych w województwie lubelskim wpłynęło już ponad 80 tys. zł.
Bon turystyczny ważny tylko do końca marca. Warto skorzystać

Autor: nadesłane przez Loyalty Solutions

W całej Polsce, od początku funkcjonowania bonu turystycznego, z tytułu płatności Polskim Bonem Turystycznym do organizacji pożytku publicznego i turystycznych przedsiębiorstw trafiło już blisko 3 mld zł. W naszym regionie (woj.lubelskie) jest to 80 133 363 zł. 

To jednak nie koniec. We wrześniu 2022 r. znowelizowana została ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Zgodnie z nią ze świadczenia można korzystać do 31 marca tego roku. 

Cały czas są rodziny, które nie skorzystały z prawa do świadczenia lub nie wykorzystały go w całości. Dlatego teraz, w ferie zimowe, jest na to idealny czas. W naszym województwie bon turystyczny przysługuje 370 534 dzieciom. Do końca 2022 r. mieszkańcy woj. lubelskiego zrealizowali płatności bonem na 142 830 040 zł. W puli nadal pozostają środki, które można wykorzystać na wypoczynek dla rodzin. Szacuje się, że na Lubelszczyźnie kwota, która jest jeszcze dostępna w bonach, wynosi 47 130 209 zł.

Termin programu upływa 31 marca tego roku. Jednak rodziny mogą bonem opłacić zaliczki za wyjazdy, które mają odbyć się w późniejszym terminie - podczas majówki czy w wakacje. Ważne jest to, żeby płatność bonem została zrealizowana do 31 marca 2023.

Bon turystyczny obowiązuje w ponad 28 tys. miejsc w Polsce. Można go również wykorzystać w trakcie jednodniowego wyjazdu bez noclegu. Dokładne informacje oraz mapa miejsc, które przyjmują płatności bonem, dostępne są na stronie: bonturystyczny.polska.travel

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A Treść komentarza: To przykre, że zamiast jechać i śpiewać muszą zbierać środki na wyjazd. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama