Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Krasnystaw. Młodzi chcą być aktywni. Szukają pomysłów i możliwości

28 grudnia po raz ostatni w mijającym roku odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw. Najważniejszym punktem obrad była debata pt. „Młodzi aktywni? O społecznym zaangażowaniu i aktywności obywatelskiej młodych ludzi”.
Krasnystaw. Młodzi chcą być aktywni. Szukają pomysłów i możliwości

Źródło: Urząd Miasta Krasnystaw

Podczas dyskusji moderowanej przez Elizę Potocką, animatorkę Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, młodzi radni oraz zaproszeni uczniowie krasnostawskich szkół, samorządowcy i dyrektorzy miejskich jednostek rozważali, jak wygląda zaangażowanie młodzieży w życie publiczne w Krasnymstawie. Następnie opiekun MRMK Marcin Wilkołazki zaprezentował możliwości, jakie daje młodym ludziom działalność w krasnostawskiej młodzieżowej radzie.

Przewodnicząca MRMK Justyna Wysocka przedstawiła wybrane projekty zrealizowane przez młodzież w obecnej kadencji, a dyrektorzy Damian Kozyrski (Krasnostawski Dom Kultury) i Tomasz Żerebiec (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) przeanalizowali możliwości infrastrukturalne i organizacyjne oraz aktywność młodych ludzi w obszarze kultury i sportu.

Podczas debaty wystąpienie miały także uczennice I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba. Licealistki zaprezentowały dokonania swojego zespołu, który pod opieką merytoryczną nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej osiągnął w mijającym roku wiele międzynarodowych i ogólnopolskich sukcesów w konkursach i projektach z zakresu przedsiębiorczości.

- W kolejnej części debaty odbyła się wspólna dyskusja młodzieży oraz obecnych na sali samorządowców, podczas której próbowano zdefiniować, jakie mogą być jeszcze potrzeby krasnostawskiej młodzieży. Poruszono wiele kwestii, na przykład potrzebę budowy profesjonalnego, bezpiecznego i funkcjonalnego skateparku, o czym mówił wiceprzewodniczący młodzieżowej rady miasta Bartłomiej Sadowski. Brak sztucznego lodowiska i możliwości uprawiania sportów zimowych w Krasnymstawie to temat poruszony przez Martynę Włoch - relacjonuje Marcin Wilkołazki.  

Magdalena Maklakiewicz zauważyła także brak miejsca (budynku/lokalu) do swobodnych spotkań młodzieży w czasie zimy lub przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych uniemożliwiających spotkania na świeżym powietrzu. Sekretarz MRMK Mikołaj Raczkowski zaproponował zaś zorganizowanie plenerowego koncertu muzycznego dedykowanego młodzieży. Justyna Wysocka zgłosiła propozycję spotkań z autorami powieści młodzieżowych.

Burmistrz Robert Kościuk, wiceprzewodniczący rady miasta Marcin Wilkołazki oraz obecni na debacie dyrektorzy na bieżąco starali się odpowiadać na wnioski młodzieży i wspólnie z nimi analizować możliwości realizacji zgłaszanych postulatów. W debacie wzięła udział także sekretarz miasta Renata Stangryciuk, radny Kamil Hukiewicz oraz Karolina Gołębiowska (KDK), która między innymi przedstawiła młodzieży propozycję wolontariatu podczas zbliżającego się 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krasnymstawie

Program sesji obejmował ponadto opiniowanie projektu uchwały w sprawie nowego statutu MRMK, przygotowanie do podsumowania działalności młodzieżowej rady w roku 2022 i wstępne plany na rok 2023.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama