Przez cały grudzień w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie udostępniona jest wystawa pocztówek świątecznych. Pochodzą one ze zbiorów poety i pisarza - Longina Jana Okonia.
Na wystawie można odnaleźć wiele unikatowych kartek, które liczą ponad 50 lat. Niektóre z nich są samodzielnie robione przez nadawców. Znaleźć też można te przysłane przez znajomych i przyjaciół Okonia, ale i przez stowarzyszenia czy instytucje z całego świata.
Wystawa dostępna jest w małej galerii ChBP, w godzinach otwarcia biblioteki (od pn. do pt. w godz. 10-18).
Longin Jan Okoń - pisarz, poeta oraz chełmski regionalista, został Chełmianinem Roku 2007, Kawalerem Orderu Uśmiechu i Honorowym Obywatelem Miasta. Otrzymał również wiele odznaczeń państwowych, jak i nagród literackich.
Czytaj także:










![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze