Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama życzenia
Reklama

SuperFlesz (14-10-22): Dyjak nie chce Ambasadora, rozbójnik z nożem z Siedliszcza, skok na kasę

Pożar na skraju lasu, sprawdzają piwnice i schrony, ksiądz odmówił pochówku, Natalia z Siedliszcza robi karierę, podwyżki w szpitalu - wczoraj sporo działo. Jak jeszcze nie czytaliście, macie okazję nadrobić...

Chełmscy urzędnicy opublikowali dzisiaj laureatów tytułu Ambasadora Miasta Chełm. Są wśród nich: Stanisław Adamiak, konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie, Marek Dyjak, muzyk i kompozytor, Jarosław Kaczyński, premier, prezes Prawa i Sprawiedliwości i Bernd Vöhringer, nadburmistrz miasta Sindelfingen.

Marek Dyjak nie chce być Ambasadorem Chełma. Przez wyróżnienie „prominentnego polityka…”

Marek Dyjak nie chce być Ambasadorem Chełma. Przez wyróżnienie „prominentnego polityka…”


35-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze trafił już do aresztu. Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili śledczy, zaatakował mężczyznę na targowisku przy ulicy Ruskiej w Lublinie.

Nóż do gardła, młotkiem w głowę. Recydywista z Siedliszcza zaatakował w Lublinie

Nóż do gardła, młotkiem w głowę. Recydywista z Siedliszcza zaatakował w Lublinie


Wiceszef MSWiA tłumaczy, że to rutynowe działania. Ale zbiegły się ze wzmożonymi atakami rakietowymi Rosji na ukraińskie miasta. W Chełmie i powiecie też trwa inwentaryzacja miejsc, w których mieszkańcy mogliby się schować w razie zagrożenia.

Strażacy sprawdzają piwnice, garaże i schrony. Polecenie przyszło z samej góry

Strażacy sprawdzają piwnice, garaże i schrony. Polecenie przyszło z samej góry


Do redakcji Słowa Podlasia zgłosiła się mieszkanka Białej Podlaskiej, która chciała pochować ojca. Kością niezgody między nią a proboszczem parafii w Horbowie, do którego się zgłosiła, było wcześniejsze skremowanie zmarłego. Proboszcz odmówił pochówku.

Proboszcz odmówił pochówku zmarłego. Powodem skremowanie ciała

Proboszcz odmówił pochówku zmarłego. Powodem skremowanie ciała


Natalia Dudek od najmłodszych lat pasjonuje się fotografią. Kocha to, co robi. "Obsesją" zawojowała Vogue'a. Dalej rozwija swój talent i nie chce spocząć na laurach. Opowiedziała nam o początkach swojej pasji, inspiracjach i planach na przyszłość.

Od fotografowania syna do Vogue'a. Jej zdjęcia publikuje cały świat! [ZDJĘCIA]

Od fotografowania syna do Vogue'a. Jej zdjęcia publikuje cały świat! [ZDJĘCIA]


W środę, 12 października, w godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 63 zapaliło się auto. Ponieważ zawiadomienie służb było nieprecyzyjne, do akcji ruszyli strażacy z kilku jednostek z powiatów włodawskiego i bialskiego.

Pożar na skraju lasu i powiatów. Płonęło auto!

Pożar na skraju lasu i powiatów. Płonęło auto!


Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał 14 szpitalom na Lubelszczyźnie dodatkowe pieniądze na podwyżki dla personelu medycznego. Na liście znalazł się m.in. SPZOZ we Włodawie. Kwota przekazana przez fundusz to "kropla w morzu potrzeb". Dyrekcja placówki zapewnia jednak, że podwyżki wypłaci. Lekarze i pielęgniarki czekają na nie od trzech miesięcy.

Pracownicy szpitala podwyżki dostaną w ratach

Pracownicy szpitala podwyżki dostaną w ratach


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiziaTreść komentarza: Po co wam te psy w blokach?Data dodania komentarza: 1.04.2026, 07:07Źródło komentarza: Chełm. Jak sąsiedzi trują zwierzęta! Resztki do kosza, a nie na trawnik!Autor komentarza: JanekTreść komentarza: Ciekawe ile ta droga wytrzyma skoro wzięte po kosztach za pół ceny pozdroData dodania komentarza: 31.03.2026, 21:11Źródło komentarza: Pow. krasnostawski. Nowa jakość na trasie Krasnystaw – NiemieniceAutor komentarza: JojoTreść komentarza: No ciekawe jest że są w stanie wykonać inwestycje praktycznie za pół ceny niżeli była wyceniona czyli około 36 mln przy wzroście paliwa o 40 procent i masy bitumicznej o ponad 10 procent powodzeniaData dodania komentarza: 31.03.2026, 21:09Źródło komentarza: Pow. krasnostawski. Nowa jakość na trasie Krasnystaw – NiemieniceAutor komentarza: Bob BudowniczyTreść komentarza: Pasuje tutaj fragment filmu Stanisława Barei pt. "Poszukiwany, poszukiwana": "(...) "Ależ, panie dyrektorze! Tu jest jezioro" - zwrócono mu uwagę. "A to nie, nie, to nie. A nie! Dobrze! To jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni" "Data dodania komentarza: 31.03.2026, 20:02Źródło komentarza: Hala sportowa w Chełmie na terenie dawnego wysypiska? Radni mają poważne wątpliwościAutor komentarza: ignacTreść komentarza: o jo joj coś wielkiego i tak są dużo za drogieData dodania komentarza: 31.03.2026, 15:51Źródło komentarza: Paliwa tańsze nawet o złotówkę. Rząd wprowadził maksymalne ceny. Sprawdziliśmy stawki w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama