Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS Olsztyn

Bez straty seta siatkarze ChKS Arka Chełm pokonali rywali z AZS UWM Olsztyn w inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek II-ligowych. Gorąco wspierani przez bardzo liczną publikę dali popis formy i efektów przygotowań do sezonu 2022/2023.

Dobre serwy Grzegorza Jacznika, asy zafundowane przez Mariusza Marcyniaka, jak również bardzo skuteczne ataki Patryka Szwaradzkiego sprawiły, że w pierwszym secie ChKS Arka Chełm szybko wyszła na prowadzenie. Mimo że siatkarze z Olsztyna próbowali odrobić straty, to nie dali rady przebić się przez skuteczny blok gospodarzy, którzy dokładali do swojego konta kolejne punkty. W pewnym momencie nasi zawodnicy odskoczyli rywalom na 23:14 i zwycięstwo mieli niemal w kieszeni. Nie odebrał im go nawet krótki zryw gości i ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:16 po skutecznym uderzeniu Wiktora Plety.

Druga część meczu rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Jednak skuteczność i kolejne asy Patryka Szwaradzkiego dały Arce przewagę 12:8, póki trener przeciwników nie wezwał ich na przerwę. Ta jednak nie wystarczyła, żeby wyszli na prowadzenie, a przewaga gospodarzy z każdą chwilą rosła, dochodząc do pułapu 20:13. Wtedy zrobiło się jednak dla nich nerwowo, ponieważ zespół z Olsztyna dostał wiatru w żagle i zmniejszył stratę na 23:20. Chełmski skład postanowił nie dawać im dłużej szans na wyrównanie w setach, wygrywając drugą partię 25:21.

Trzeci set początkowo również był grą punkt za punkt. Ze stanu 7:7 Arkę wyniosły na prowadzenie następne skuteczne asy i ataki Patryka Szwaradzkiego, dobre bloki i współpraca całego zespołu. Zwycięstwo gospodarzy wisiało w powietrzu, a cegiełkę do niego dołożyły również serwisy Łukasza Łapszyńskiego i w trzecim secie Arka zwyciężyła 25:15. Nagrodę MVP meczu bezapelacyjnie otrzymał Patryk Szwaradzki.

- To zwycięstwo ma dla nas niebagatelne znaczenie, a mecz z beniaminkiem jest o tyle trudny, że nie zna się rywali. Olsztyn przyjechał jednak w młodym składzie i widać było różnicę doświadczenia w grze - podsumowuje Gabriel Wlaź, dyrektor sekcji siatkówki Chełmskiego Klubu Sportowego. - Tak naprawdę nasze przygotowanie zweryfikuje kolejne spotkanie z bardzo mocnym rywalem, jakim jest Sparta Grodzisk Mazowiecki. Myślę jednak, że przy takiej grze i dalszej pracy Tauron I Liga jest dla nas osiągalna. A to, co dodatkowo nas cieszy to bardzo duża frekwencja i jednocześnie dowód, że w naszym mieście siatkówka ma potencjał.