Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

150 miejsc pracy dla regionu

Dobra wiadomość dla poszukujących pracy. Firma z branży usługowej planuje otworzyć w Chełmie swoje nowe biuro. Rekrutacja pracowników już jesienią.
150 miejsc pracy dla regionu

Chodzi o firmę z województwa łódzkiego, zajmującą się m.in. usługami skierowanymi głównie do branż bankowej i energetycznej, która w swojej siedzibie zatrudnia około 150 osób. Drugie tyle planuje zatrudnić w nowym miejscu, zlokalizowanym we wschodniej Polsce.

- Firma odwiedzała i brała pod uwagę różne miasta i lokalizacje. Przedstawialiśmy potencjał gospodarczy Chełma. Aby nasza oferta była kompleksowa, na spotkanie zaprosiliśmy również Powiatowy Urząd Pracy, by omówić dostępne mechanizmy wsparcia zatrudnienia oraz aktualny rynek pracy – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. - Zaprezentowaliśmy również miasto, jego walory, dostępność komunikacyjną, obszary inwestycyjne itd. W miniony czwartek otrzymaliśmy list z potwierdzeniem, że inwestor podjął decyzję i wybrał Chełm, co będzie miało związek z utworzeniem tu kolejnych miejsc pracy.

Miasto nie może jeszcze w tym momencie podawać nazwy firmy, co zastrzegli sobie przedsiębiorcy. Podejrzewać można natomiast, iż po decyzji o wyborze Chełma rozpoczną się działania związane z przygotowywaniem biura oraz rekrutacją pracowników.

Zobacz też: Oszuści podszywają się pod prokuratorów i policjantów!

- Szczegóły dotyczące zatrudnienia, terminy, warunki to sprawa wewnętrzna firmy. Zapewne będzie o tym informowała, przygotowując nabór pracowników, tym bardziej, iż zgodnie z zapowiedziami, chce w tym zakresie współpracować z urzędem pracy. Z informacji, jakie pojawiły się podczas spotkania, wynika, iż liczba tworzonych miejsc pracy wynieść może nawet 150. Firma szukać będzie głównie osób z wykształceniem co najmniej średnim – mówi Marcin Grel, zastępca dyrektora wydziału rozwoju, promocji i współpracy z zagranicą.

Nowy zakład pracy, jak informują przedstawiciele miasta, nie powstanie jednak w Podstrefie Chełm. Ta rządzi się własnymi prawami i określa, jakie branże mogą skorzystać z ulg wynikających z działalności w strefach ekonomicznych. Wejście do strefy wiąże się nie tylko z poziomem zatrudnienia, ale również z nakładami inwestycyjnymi związanymi z budową nowego zakładu. Stąd do podstrefy wchodzą przede wszystkim firmy z branży produkcyjnej i usług wymagających np. powierzchni magazynowo-przeładunkowych. Te związane z pracą biurową szukają najczęściej budynków dostępnych już na rynku nieruchomości.

- Firma oglądała w Chełmie kilka miejsc z dostępnymi powierzchniami biurowymi, zarówno będącymi własnością spółek miejskich, jak i podmiotów prywatnych. Prawdopodobnie dokonała już wyboru, ale o tym poinformuje w odpowiednim czasie, zapewne po podpisaniu umowy najmu – dodaje Grel. – Jesteśmy w kontakcie z inwestorem i zapewnia, że gdy będzie na to gotowy, poda do publicznej wiadomości więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące rekrutacji pracowników. Zgodnie z zapowiedziami powinno to nastąpić jeszcze tej jesieni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama