Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:42
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Powitaj jesień biegiem w piżamie. Będzie też masa innych atrakcji!

Stowarzyszenie WeRwA, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie zapraszają na Festyn Integracyjny "Powitanie Jesieni". Impreza rozpocznie się w sobotę, 24 września na deptaku przy ul. Lwowskiej. Początek o godz. 16.
Powitaj jesień biegiem w piżamie. Będzie też masa innych atrakcji!
Autor: Andrzej Symoniuk (zdjęcie), Stowarzyszenie WeRwA (plakat)

W ramach festynu odbędzie się wiele atrakcyjnych działań, m.in. liczne występy artystyczne, wystawa klasycznych samochodów i "classic taxi" przygotowana przez Automobilklub Chełmski, kącik ekologiczny MPGK, spotkanie z uczestnikami Złombolu, animacje i dmuchańce dla dzieci. Będą stoiska Fundacji dla Zwierząt Szczęśliwy Los, Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość, Chełmskiego Parku Wodnego, Wojsk Obrony Terytorialnej, straży pożarnej oraz kilku innych firm. Zaprezentują się harcerze z 8. Drużyny "Niewidzialne Dłonie". MDK przeprowadzi działania w ramach projektu "Przyjaźń nie zna granic – to, co nas łączy" finansowanego przez Fundację Cemex.

O godz. 16.15 rozpocznie się gra uliczna z nagrodami, na którą zapraszane są dwuosobowe zespoły w każdym wieku (wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 502 342 117). Uczestnicy imprezy będą mogli zjeść... kiełbaskę z ogniska upieczoną na deptaku.

O godz. 16.30 rozpocznie się pierwszy historyczny turniej gry w bule (patankę). Będzie miał głównie charakter instruktażowy i z pewnością przyniesie dużo dobrej zabawy. Sędzią i instruktorem w jednej osobie będzie Tomasz Domański z chełmskiego TKKFu. Nagroda to zestaw kul do gry.

Zaplanowany został także oryginalny charytatywny "Bieg w piżamach" - krótki, symboliczny bieg po samym deptaku organizowany przez Annę Wyczyńską. Numer startowy w cenie 20 zł będzie można wykupić od godz. 16, a sam start nastapi o godz. 17. Wpisowe zostanie przekazane dla dzieci chorych na nowotwory. Uczestnicy, którzy pobiegną w piżamach, otrzymają oryginalne upominki.

O godz. 17.30 Metro Reklama zrobi wszystkim uczestnikom wspólne zdjęcie z drona. Będą konkursy z nagrodami i inne atrakcje.

Podczas festynu nastąpi też przekazanie "drzewek przyjaźni" w ramach akcji DrzewoDzielnia 3. Każda osoba może zadzwonić pod numer telefonu 502 342 117 i zamówić sobie do pięciu sztuk sadzonek. Ich liczba jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a wybierać można drzewka buka, brzozy, dębu, klonu i świerka.

Wśród sponsorów wydarzenia są m.in. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie, senator RP Józef Zając, Twój Agent Kinga Jędrzejewska, Świat Fotowoltaiki, Świat Rozrywki, KFC, Halo Pizza, Lady Marion i Pokusa.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama