Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:16
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Uwaga! Miasto sprawdza kompostowniki. Urzędników możemy się spodziewać do listopada...

Od września do listopada odbywają się kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika. Mniej dzięki temu płacą za śmieci, więc teraz muszą umożliwić "dokonania oględzin" swoich bioodpadów. Urzędnicy mogą nawet robić zdjęcia.
Uwaga! Miasto sprawdza kompostowniki. Urzędników możemy się spodziewać do listopada...
Autor: pixabay

- Kontrole będą dotyczyć weryfikacji faktycznego posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów. Właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić dokonanie oględzin. W trakcie kontroli pracownicy będą wykonywać dokumentację fotograficzną kompostowników oraz znajdujących się w nich bioodpadów - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

Jeśli właściciel nieruchomości nie posiada kompostownika albo nie kompostuje w nim bioodpadów, chociaż zadeklarował to i korzysta ze zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, utraci prawo do tego zwolnienia. 

Podobnie jest w sytuacji, gdy właściciel nie umożliwi kontroli kompostownika. Dopiero 6 miesięcy po takiej decyzji będzie miał prawo do ponownego zwolnienia (zgodnie z art. 6k ust. 4b, 4c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama