Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:14
Reklama Reklama formy Pomix

Gm. Kamień. Zabytkowa figura musi poczekać

Nie uda się odnowić w tym roku zabytkowej figury Najświętszej Maryi Panny, posadowionej na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą powiatową w Strachosławiu. Wykwalifikowany konserwator, który miał podjąć się wykonania niezbędnych prac, nie znajdzie na nie czasu.
Gm. Kamień. Zabytkowa figura musi poczekać
Autor: oferteo.pl

Jak zapewniał na ostatniej sesji rady gminy wójt Dariusz Stocki, wszystko było już przygotowane – gmina rozmawiała z odpowiednim konserwatorem i otrzymała planowany kosztorys wszystkich niezbędnych prac. Szacunkowy koszt rewitalizacji opiewał na ok. 54 tys. złotych.

- Wykonawca, który miał podjąć się tych prac, nie zdąży z ich wykonaniem. Ma bowiem do ukończenia w tym roku dwa duże zadania, w tym jeden kościół. Jak mnie jednak zapewniono, uda się te prace wykonać w przyszłym roku. Sądzę, że na przełomie drugiego i trzeciego kwartału. Już złożyliśmy wniosek o dofinansowanie renowacji do starostwa, jak również planujemy pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Okaże się, z którego ostatecznie źródła uda się te pieniądze pozyskać – mówił podczas obrad wójt Stocki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama