Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 02:02
Reklama Reklama formy Pomix

Chełm: Rodzinne osiedle prezydenta nie jest faworyzowane

Rada osiedla Zachód złożyła w magistracie wnioski o realizację projektów rady poprzedniej kadencji. Czy zostaną wykonane? To się okaże.
Chełm: Rodzinne osiedle prezydenta nie jest faworyzowane
Autor: google.pl

Wielu mieszkańcom może się wydawać, że skoro os. Zachód jest rodzinnym osiedlem prezydenta Jakuba Banaszka, to niczego tam nie brakuje, bo jest faworyzowane. Jak powiedziała Katarzyna Rot, przewodnicząca rady os. Zachód: nic bardziej mylnego. 

- Odnoszę takie wręcz wrażenie, że to osiedle jest zostawiane na koniec, odsuwane gdzieś na bok, o czym świadczy chociażby stan ulicy Legionów Polskich czy dojazdu do ul. Synów Pułku, że już nie wspomnę o dojeździe do ul. Koszarowej z ul. Lubelskiej - mówiła Rot na antenie radia Bon Ton. - Tu kiedyś była stara piekarnia, ale już jej dawno nie ma. Mieszkałam w kamienicy, która stoi naprzeciwko wjazdu do tej dawnej piekarni. Już ponad 30 lat jest tam tylko żużel, piach, błoto i trawniki. Ten teren w ogóle nie jest zagospodarowany. A można by tam było zrobić chociażby parking dla mieszkańców i porządną ulicę?

Rada os. Zachód ponowiła w magistracie prośbę o realizację projektów, które nie zostały wykonane za czasów działania poprzedniej rady. Do głównych zadań należy oświetlenie przy ul. Synów Pułku (przy blokach TBS) do ul. Koszarowej. 

- Mieszkańcy po prostu boją się wychodzić po zmroku z domu. Wracają tamtędy dzieci ze szkoły, ludzie wracają z pracy i, niestety, w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny od godz. 16 jest tam całkiem ciemno - dodaje Rot.

Inny wniosek, który przekazany został do magistratu, dotyczy ul. Legionów Polskich - chodzi o oświetlenie, umieszczenie tablic ogłoszeniowych oraz zmontowanie śmietniczek. 

Na antenie radia Bon Ton Katarzyna Rot skierowała też apel do prezydenta Chełma: 

- Aby pan prezydent troszeczkę zadbał o to swoje rodzinne osiedle, ponieważ, ludzie tam mieszkający codziennie potykają się o dziury w drodze i niszczą samochody. A przez ul. Andersa nie nawet da się przejść na piechotę, bo omijając jedną dziurę, wpada się w drugą...

Z radą os. Zachód można się skontaktować pod adresem mailowym: [email protected] i listownie, na adres Szkoły Podstawowej nr 7 (Synów Pułku 15). Listy muszą być zaadresowane albo na przewodniczącą rady, albo na radę osiedla Zachód.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama