Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:11
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Co ze strajkiem nauczycieli? Komitet protestacyjny już powołano...

- Strajk oczywiście jest ostatecznością. Na razie zajmujemy się informowaniem społeczeństwa o trudnej sytuacji w edukacji i na tym się głównie skupiamy - mówi Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP. Powołany został Międzyzakładowy Komitet Protestacyjny. To on zajmie się koordynacją akcji protestacyjnej nauczycieli.
Chełm. Co ze strajkiem nauczycieli? Komitet protestacyjny już powołano...
Autor: pixabay

15 września Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych powołał Międzyzakładowy Komitet Protestacyjny.

- Jego zadaniem jest koordynowanie akcji protestacyjnej prowadzonej przez Ogólnopolską Organizację Związkową, zrzeszającą pracowników systemu oświaty. Działania, które w tej chwili są podejmowane przez Międzyzakładowy Komitet Protestacyjny, mają przede wszystkim na celu skoordynowanie akcji, które będą w całej Polsce, ale również danie przyzwolenia na podejmowane akcje w mniejszych miastach czy wsiach - mówi Ewa Suchań, prezes chełmskiego ZNP.

W placówkach oświatowych nadal wiszą flagi, a w szkołach pojawiły się plakaty. Zaplanowano również trzy główne działania ogólnopolskie. Pierwsze to narada prezesów oddziałów, która odbędzie się 4 października w Warszawie. W stolicy przygotowane też zostanie miasteczko edukacyjne.

- Następnie będzie prowadzona akcja protestacyjna w województwach. Tu już będzie różnorodnie. Na przykład nauczyciele będą mogli rezygnować z używania własnego sprzętu w pracy. To placówki będą decydowały, jaką formę protestu wybiorą. Poza tym cały czas będziemy informować społeczeństwo o narastających problemach w oświacie. Zorganizujemy jakieś panele dyskusyjne, konferencje... - dodaje Suchań. 

Podsumowanie akcji odbędzie się 15 października w Warszawie podczas pikiety nauczycieli i pracowników placówek oświatowych.

Jak poinformowała Suchań, strajk jest ostatecznością. Poszczególni prezesi i pracownicy oświaty będą decydować, jak mają wyglądać podejmowane przez nich działania protestacyjne. 

- Co będzie dalej? Nie jesteśmy w stanie dzisiaj powiedzieć nic wiążącego - skomentowała prezes chełmskiego ZNP.

 

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama