Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 15:53
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Będą nowoczesniejsze boiska, będzie więcej sportu!

Magistrat planuje rozbudowę boisk treningowych w mieście i stadionu przy ul. Szwoleżerów. Wszystko po to, aby wpłynąć na rozwój sportu w Chełmie.
Chełm: Będą nowoczesniejsze boiska, będzie więcej sportu!
Autor: pixabay

 31 sierpnia miasto złożyło wniosek o dofinansowanie na przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Szwoleżerów. 

- Ten stadion jest już dość wiekowy, nie przystaje też do obecnych wymogów. Gdyby np. nasza drużyna piłkarska, Chełmianka chciała awansować do wyższej ligi, to gra na stadionie byłaby problemem. Właśnie dlatego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia - mówił w rozmowie z radiem Bon Ton Damian Zieliński z gabinetu prezydenta w Chełmie.

Planowana jest też budowa trzech treningowych boisk. Do tej pory ukończone zostały prace związane z boiskami wielofunkcyjnymi: przy Szkole Podstawowej nr 7, Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, a także przy Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych. Jakiś czas temu zostało też przebudowane boisko przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Rejowieckiej. 

- Cały czas mamy nadzieję, że uda się rozstrzygnąć przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy II Liceum Ogólnokształcącym. Jak na razie te oferty nieco przewyższają środki, które miasto ma przewidziane na realizację tej inwestycji. Jednak uzyskaliśmy dofinansowanie i jesteśmy zdeterminowani, żeby tę inwestycję zrealizować - dodaje Zieliński.

Magistrat planuje też rozbudowę infrastruktury rowerowej. Ostatnio w Urzędzie Miasta odbyło się w tym celu spotkanie z przedstawicielami chełmskiego środowiska rowerowego. Urzędnicy dyskutowali z mieszkańcami nad projektem, na którego dofinansowanie miasto chce się ubiegać w ramach nowej perspektywy unijnej. Zakłada on kompleksową przebudowę miejskiej infrastruktury rowerowej.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama