Gorący czas dla biegaczy. Kolejne sukcesy i kolejne życiówki

Trwa intensywny okres biegowy, obfitujący zarówno w starty terenowe, jak i uliczne. W zmaganiach, z sukcesami oraz nowymi rekordami życiowymi, biorą udział zawodnicy z Chełma i Krasnegostawu.

Kilka udanych zawodów mają za sobą reprezentanci grupy Chełm Biega. Tomasz Bedłuszak podjął wyzwanie 76-kilometrowego dystansu w PGE Ultramaratonie Nadbużańskim w Mielniku i dotarł do mety w 11 godz. 9 min 7 sek. Z kolei Tomasz Wójtowicz spróbował się w Vilnius Marathon, który odbył się w stolicy Litwy. 42 km trasy pokonał w nieco ponad 4 godz. 30 min.

Liczna delegacja z Chełm Biega stawiła się także w Krasnymstawie na kolejnej edycji Kresowe Trail, zawodom towarzyszącym kolarskim Maratonom Kresowym. Deszczowe i błotniste warunki nie przeszkodziły im w sięgnięciu po podium. Na 7-kilometrowym Szpurcie pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Justyna Jagiełło, która dzięki czasowi 33 min 6 sek. była też piąta open oraz pierwsza w K30-39. Wyniki pozostałych chełmian na tym dystansie: Józef Wójcik - 35 min 34 sek. (siódmy open i 2 w M50-59), Julia Gęba - 36 min 47 sek. (ósma open i pierwsza w K14-29), Monika Korzeniowska - 40 min 6 sek. (15 open, trzecia wśród kobiet i druga w K14-29) i Anna Kupińska 47 min 56 sek. (18 open i trzecia w K30-39). Z kolei w Wertepie, czyli wyścigu na 18 km, bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Mazurek, który czasem 1 godz. 25 min 51 sek. wywalczył pierwsze miejsce open i pierwsze w M30-39. Pozostałe wyniki na tym dystansie: Daniel Abramowicz - 1 godz. 42 min 29 sek. (siódmy open i trzeci w M40-49), Jacek Adamczyk - 1 godz. 42 min 56 sek. (ósme open i pierwsze w M50-59), Damian Korzeniowski - 1 godz. 53 min 17 sek. (12 open i trzecie w M30-39) i Kamil Nowosad - 2 godz. 18 min 25 sek. (17 open i czwarty w M30-39).

Zawodników z Chełm Biega nie zabrakło również na kolejne edycji Jesiennej Dychy w Lublinie. Spośród nich z 10-kilometrową trasą najszybciej poradził sobie Krzysztof Wyrostek. Czas 38 min 25 sek. dał mu 20 miejsce open i pierwsze w M50. Pozostali członkowie Chełm Biega dobiegli do mety z następującymi czasami: Marcin Guz - 43 min. 34 sek. (81 open i 27 w M40), Arkadiusz Skowron - 45 min 58 sek. (125 open i 14 w M16) i Dawid Wojtal - 52 min 59 sek. (276 open i 26 w M16). W tym biegu wzięli też udział członkowie sekcji biegowej Ruchu Izbica, którzy przygotowują się do startów w półmaratonach i maratonach. Krzysztof Cichosz finiszował po 39 min 50 sek. (34 open i 12 w M40), a Grzegorz Rycyk po 41 min 21 sek. (46 open i 15 w M40).
Biegacze z Ruchu Izbica pojawili się także na trasie XI Półmaratonu Tomaszowskiego Pamięci Żołnierzy Września 1939. Andrzej Łoiński z czasem 1 godz. 25 min 1 sek. zajął ósme miejsce open i drugie w M40-49. Rekord życiowy aż o 11 minut poprawił natomiast Tomasz Kogut, którego wynik to 1 godz. 47 min 5 sek. (37 open i 11 w M40-49), nową życiówkę - 1 godz. 59 min 46 sek. osiągnęła też Jolanta Bojarczuk (52 open i czwarta w K36-49). W tym biegu potrójne podium zaliczyła ponadto pochodząca ze Świerż Ewa Furmanik, reprezentująca Chełm Biega. Czas 1 godz. 30 min 22 sek. dał jej 12 miejsce open, drugie w K36-49, drugie open w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego oraz pierwsze wśród samorządowców.

Życiówkę na dystansie 10 km wybiegał natomiast Tomasz Lipiński, założyciel Implozji Chełm, który wziął udział w IX Enea Energetycznej Dysze w Kozienicach. Zajął 14 miejsce open i pierwsze w M20 osiągając czas 37 min 59 sek.

Z kolei w ramach Narodowego Dnia Sportu na boisku przy hali MOSiR w Chełmie odbyły się biegi przełajowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych. Najszybciej dystans 900 m pokonał Szymon Pietrykowski, drugi był Przemysław Kierepka, a trzeci Norbert Tyrka. Cała trójka została nagrodzona pamiątkowymi medalami.