Chełmianka pnie się w górę! Biało-zieloni pogromili Unię Tarnów

Zespół Chełmianki odrabia straty - i to z nawiązką. W sobotnim meczu wyjazdowym biało-zieloni pokonali Unię Tarnów aż 6:0, przesuwając się w górę tabeli. Tak wysoki wynik do dobry prognostyk dla drużyny, zarówno przed kolejnym meczem ligowym, jak i ćwierćfinałem Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

Źródło: Facebook Chełmianka Chełm

Chełmianka bardzo szybko wyszła na prowadzenie w spotkaniu z rywalami z Tanowa, ponieważ już w siódmej minucie piłkę do bramki Unii posłał Jakub Bednara. Do przerwy było jeszcze sporo sytuacji po obu stronach, ale goście szczelnie pilnowali okolic pola karnego, uniemożliwiając gospodarzom zdobycie chociażby wyrównawczej bramki.

Druga połowa spotkania była już pokazem umiejętności strzeleckich biało-zielonych. Hat tricka zaliczył Paweł Myśliwiecki, który podniósł wynik na 4:0 po celnych golach w 54, 67 i 69 minucie. To jednak nie był koniec dominacji Chełmianki. W 76 minucie swoją drugą bramkę w meczu strzelił z rzutu karnego Jakub Bednara. Los Unii Tarnów był praktycznie przesądzony i mimo podjęcia walki o chociaż jedno honorowe trafienie, biało-zieloni odskoczyli im jeszcze bardziej. W 89 minucie spotkania bramkę na 6:0 dołożył jeszcze Patryk Czułowski.

- Okazałe zwycięstwo, które nas bardzo cieszy, a co więcej jest to najwyższa nasza wygrana od chwili kiedy objąłem funkcję trenera - mówi szkoleniowiec Chełmianki, Tomasz Złomańczuk. - Po ciężkim początku sezonu taki mecz był nam bardzo potrzebny, mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach sięgniemy po następne punkty.

W najbliższą środę (21 września) o 15.30 Chełmianka zagra na wyjeździe z IV-ligowym Startem Krasnystaw i będzie to mecz w ramach ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W pozostałych spotkania tej klasy rozgrywek przeciwko sobie staną jeszcze: Vitrum Wola Uhruska i Victoria Żmudź, Granica Dorohusk i Sparta Rejowiec Fabryczny oraz Kłos Gmina Chełm i Bug Hanna.

- Start bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki w IV lidze, co świadczy o tym, że zespół jest mocniejszy - dodaje Tomasz Złomańczuk. - W tamtym roku mierzyliśmy się z zespołem z Krasnegostawu i wygraliśmy 2:0. Myślę jednak, że czeka nas trudny mecz, ponieważ Start będzie chciał zwyciężyć, żeby awansować. Ale nam również zależy na zwycięstwie, więc zapowiada się zacięte spotkanie.

Kolejny mecz ligowy Chełmianka zagra u siebie, podejmując Wisłę Sandomierz. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę (25 września) na godz. 16.

Skład Chełmianki: Dominik Brzozowski, Dominik Stępień, Vladyslav Bobrov, Piotr Piekarski, Paweł Myśliwiecki, Krystian Wójcik, Michał Budzyński, Jakub Bednara, Jakub Knap, Kacper Wiatrak, Oskar Szczodry. Rezerwowi: Jakub Grzywaczewski, Bartłomiej Panas, Patryk Błaszczuk, Patryk Czułowski, Mateusz Chwedoruk, Paweł Perdun, Bartosz Janiszek.