Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 16:45
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021. Modernizacja boiska sportowego w Rudzie-Hucie [Kategoria: INWESTYCJA SAMORZĄDOWA ROKU]

Długo oczekiwana przez piłkarzy, kibiców oraz mieszkańców gminy Ruda-Huta inwestycja została oddana do użytku w ubiegłym roku. Mały, skromny obiekt, znajdujący się na stadionie LKS „Hutnik” Ruda-Huta, który dotychczas pełnił funkcję jedynie szatni, został znacznie powiększony i rozbudowany.
Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021. Modernizacja boiska sportowego w Rudzie-Hucie [Kategoria: INWESTYCJA SAMORZĄDOWA ROKU]

To tam obecnie znajdują się szatnie, toalety, pomieszczenia integracyjne, gospodarcze oraz kotłownia, czyli wszystko to, co jest potrzebne do funkcjonowania klubu sportowego.

Inicjatywę rozbudowy obiektu podjął w 2017 roku Ludowy Klub Sportowy „Hutnik” Ruda-Huta. Zaangażowani młodzi ludzie, korzystając ze środków funduszu sołeckiego dla sołectwa Ruda-Huta, przy udziale gminy rozpoczęli projektowanie, następnie rozbudowę zaplecza sanitarnego oraz szatni. Przez 3 lata piłkarze i sympatycy piłki nożnej za środki z tego funduszu kupowali materiały budowlane i, wkładając własną pracę, małymi etapami wznosili obiekt swoich marzeń.

Zaplecze sportowe po rozbudowie

- Kiedy uzyskaliśmy środki finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, aby nagrodzić zapał i zaangażowanie mieszkańców, przeznaczyliśmy je na dokończenie budowy – mówi Kazimierz Smal, wójt gminy Ruda-Huta.

Po ogłoszeniu przetargu i wyłonieniu wykonawcy w ciągu niespełna roku powstał piękny obiekt.

Szatnia przed remontem

- Dziś zaplecze sanitarno-szatniowe na stadionie „Hutnika” w Rudzie-Hucie cieszy nie tylko swym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że gmina znalazła fundusze na dokończenie budowy tego obiektu, obecnie mamy bardzo dobre warunki do trenowania - mówi Krzysztof Czerniakiewicz, prezes Ludowego Klubu Sportowego Hutnik Ruda-Huta.

Koszty rozbudowy obiektu wyniosły 835 500 zł.

Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - rozpoczynamy głosowanie!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama